ساکت: هنرمندان موسیقی نواحی آخرین بازماندگان این شاخه هستند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 518

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ساکت: هنرمندان موسیقی نواحی آخرین بازماندگان این شاخه هستند

موسیقی هنری ایران: کیوان ساکت گفت: هنرمندان موسیقی نواحی ما بازماندگان نسلی هستند که دیگر تکرار نمی‌شوند.

«کیوان ساکت» آهنگساز در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس گفت: هر بار خبر فوت یکی از هنرمندان موسیقی محلی را می‌شنویم که باعث ناراحتی همه اهالی هنر و موسیقی می‌شود. متاسفانه چند روز پیش یکی از بزرگترین سرنا نوازان خوب خراسان را از دست دادیم که این واقعا ضایعه بزرگی برای موسیقی کشور است.

وی ادامه داد: به عقیده من این عزیزان بازماندگان نسلی از موسیقی نواحی هستند که دیگر تکرار نمی‌شوند. متاسفانه هیچ وقت در زندگی به آنها پرداخته نشد و به جامعه معرفی نشدند حتی از این هنرمندان اثر هنری شایسته‌ای منتشر نشد.

این آهنگساز بیان داشت: متاسفانه در این سالها هیچ یک از ارگانهای فرهنگی از هنرمندان بومی ما حمایت نکردند و این در حالی است که اینها گنجینه‌های بزرگ فرهنگ و هنر ما هستند.

ساکت در خاتمه ضمن ابراز تاسف از درگذشت غلامعلی نی‌نواز خاطر نشان کرد: ما باید سایر هنرمندان این عرصه را دریابیم قبل از اینکه در سوگشان دیگانمان را تر کنیم.

سی دی ماه هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131