گلایه‌های فرزند حاج قربان سلیمانی: مسوولان وعده دادند و عمل نکردند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 680

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گلایه‌های فرزند حاج قربان سلیمانی: مسوولان وعده دادند و عمل نکردند

موسیقی هنری ایران: فرزند زنده‌یاد حاج قربان سلیمانی از عدم توجه مسوولان فرهنگی برای ساخت مقبره پدرش و انتشار آثارش گله‌مند است.

علیرضا سلیمانی که پیش از این در بسیاری از اجراها در کنار پدرش بر روی صحنه دوتار نوازی می‌کرد،همزمان با سومین سالگرد خاموشی حاج قربان ـ استاد دو تار نواز ایران ـ به خبرنگار ایسنا گفت: از زمانی که حاجی فوت کرد، دیگر مسوولان توجهی به او و جایگاهش در موسیقی نکردند.

او اضافه کرد: در زمان فوت پدر از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نهادهای مرتبط، مسوولان آمدند و از آنجا که او را سفیر فرهنگی کشور می‌دانستند، وعده‌های بسیاری دادند که یکی از آنها مربوط به ساخت مقبره‌ای برای پدر می‌شد.

سلیمانی با اظهار تاسف از عدم تحقق این وعده‌ها طی سه سال گذشته، یادآور شد:احساس کردیم برای ساختن مقبره بهتر است ایشان را در جای عمومی دفن نکنیم ،به همین دلیل هم یکی از باغ‌های انگورمان را به عنوان آرامگاه هنرمندان در شهر قوچان وقف کردیم و حاجی را همان جا دفن کردند، اما با گذشت سه سال از مرگ او هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده و کسی برای پیگیری این امر تماسی نگرفته است.

فرزند زنده‌یاد حاج قربان سلیمانی تصریح کرد: ما باغ خانوادگی‌مان را برای فرهنگ و هنر وقف کردیم، اما امروز شرمنده‌ی مردم هستیم که هیچ اتفاقی در این رابطه نیفتاده است.

او هم‌چنین درباره‌ی انتشار آثاری از این هنرمند در سه سال گذشته توضیح داد: تا به حال هیچ کاری در این زمینه انجام نشده و کسی تقاضایی برای انتشار مجموعه آثار ایشان نداشته است.

به گزارش ایسنا، «حاج قربان سلیمانی» یکی از آخرین بازماندگان بخشی‌گری، همان‌ها که تنها بخشی کامل از نسل‌ها عاشقی و عاشق‌پیشگی خراسان بزرگ می‌خوانندش و یکی از گنجینه‌های ملی ایران بود،اول بهمن سال ۸۶، در خانه‌اش در یکی از روستاهای قوچان به خاموشی ابدی پیوست و همان‌جا به‌خاک سرد گورستان سپرده شد.

چهارم بهمن هشتاد و نه