ارسلان کامکار: "شهادت نامه عشاق" برای اجرا در ارکستر سمفونیک تهران مناسب نبود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 801

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ارسلان کامکار: "شهادت نامه عشاق" برای اجرا در ارکستر سمفونیک تهران مناسب نبود

موسیقی هنری ایران: ارسلان کامکار گفت: قطعه "شهادت نامه عشاق" از جهت رنگ بندی صوتی و نوع سازبندی برای اجرا توسط ارکستر سمفونیک تهران مناسب نبود.

ارسلان کامکار سرگروه نوازندگان ویولن ارکسترسمفونیک تهران ضمن بیان این مطلب در خصوص چرایی مناسب نبودن اجرای این قطعه توسط ارکسترسمفونیک تهران به خبرنگار مهر گفت : از آنجا که  در اجرای ملودی "شهادت نامه عشاق" سازهای موسیقی ایرانی نقش اساسی را برعهده داشتند معتقد هستم که این اثر بیشتر برای اجرا در ارکستر موسیقی ملی مناسب بود و می توانست با اجرا توسط این ارکستر رنگ و بوی ملی و بومی بیشتری به خود بگیرد.

وی در ادامه افزود : قطعه "شهادت نامه عشاق" سروده علی معلم و با آهنگسازی غلامرضا حقیقی فرد به لحاظ ساخت ملودی اثر خوبی از آب درآمد و خودمن برخی از ملودی های این قطعه را دوست داشتم و معتقدم که شاعر و آهنگساز با تمام اعتقاد خود این قطعه را سروده و آهنگسازی کرده بودند و درست به همین دلیل بود که بردل می نشست.

این نوازنده ویولن در ادامه به فعالیت ارکستر سمفونیک تهران در جشنواره موسیقی فجر اشاره کرد و گفت : هنوز رپرتوار ارکسترسمفونیک تهران برای اجرا در جشنواره موسیقی فجر مشخص نشده است اما به احتمال بسیار قرار است اجرای این ارکستر به رهبری شهرداد روحانی برگزار شود و ایشان طی چند روز آینده به ایران می آید.

کامکار در پایان به برنامه های آتی گروه موسیقی کامکار اشاره کرد و گفت : تا پایان سال هیچ اجرای صحنه ای نداریم و برنامه های این گروه در سال آینده از سر گرفته می شود اما خودمن مشغول آهنگسازی روی برخی از اشعار فروغ فرخزاد و احمد شاملو هستم که قرار است به صورت آلبوم با عنوان "آفتاب می شود" منتشر شود.

هشتم بهمن هشتاد و نه