ملیحه سعیدی: جشنواره به سمت حذف تدریجی موسیقی بانوان پیش می رود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 639

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ملیحه سعیدی: جشنواره به سمت حذف تدریجی موسیقی بانوان پیش می رود

موسیقی هنری ایران: ملیحه سعیدی تاکید کرد: نحوه دعوت از بانوان هنرمند در جشنواره موسیقی فجر به معنای حذف تدریجی اساتید و جوان های فعال عرصه موسیقی است که این مسئله در دراز مدت باعث ایجاد دلسردی در بین بانوان هنرمند می شود.

ملیحه سعیدی نوازنده پیشکسوت ساز قانون ضمن بیان این مطلب در خصوص کم و کیف حضور بانوان در بیست و ششمین جشنواره موسیقی فجر به خبرنگار مهر گفت : در هر دوره از جشنواره موسیقی فجر حضور بانوان هنرمند کم رنگ تر از گذشته می شود و اگر نگاه دقیقی به نوع برنامه ریزی ستاد برگزاری این دوره از جشنواره موسیقی فجر داشته باشیم متوجه می شویم که تنها سه گروه از هنرمندان بانو در این دوره از جشنواره موسیقی فجر شرکت دارند که به نظر من این حضور فقط به منظور پرکردن جدول برنامه ها صورت گرفته است .

وی در ادامه افزود : البته ناگته نماند که در چند سال اخیر به دلیل عدم رقابت سالم بین گروههای موسیقی بانوان ،کیفیت کنسرت هایی که ویژه بانوان برگزار می شود بسیار پایین آمده است و این توقف فرصت مناسبی است تا بانوان بازنگری خوبی بر نحوه فعالیتهای خود داشته باشند.

سرپرست گروه موسیقی "نیریز" در ادامه افزود : بودجه ای که سالیانه برای برگزاری جشنواره موسیقی فجر اختصاص داده می شود رقم بالایی است و با این هزینه می توان گروه های خوب و اساتید صاحب نام هنر موسیقی را برای شرکت در این رویداد فرهنگی دعوت کرد ولی متاسفانه به دلیل عملکرد نامناسب مسئولان در برگزاری جشنواره موسیقی فجر در طول سالهای گذشته اکثر هنرمندان پیشکسوت حاضر به همکاری در این جشنواره نبودند؛ این در حالی است که تجربه نشان داده که هنرمندان موسیقی اگر صداقت در کلام و رفتار مسئولان ببینند به شکل شایسته حاضر به همکاری هستند .

این مدرس موسیقی در پایان افزود : به اعتقاد من بودجه ای که برای برگزاری جشنواره موسیقی فجر صرف می شود بهتر است که در بخش های دیگر فرهنگی مانند آموزشگاه ها ، تجهیزهنرستان های موسیقی و یا پرداخت دستمزد هنرمندان صرف شود در غیر این صورت جشنواره موسیقی فجر به لحاظ کیفی حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

هشتم بهمن هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131