اجل مهلت نداد ساز همایون خرم دوباره کوک شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 809

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجل مهلت نداد ساز همایون خرم دوباره کوک شود

موسیقی هنری ایران: پریملکی گفت: قرار بود ۲۱ اسفند همایون خرم به صحنه تالار وحدت برود که اجل به اومهلت نداد و این برنامه در غیاب وی به‌نام "شب خرم" اجرا می‌شود.

پری ملکی، سرپرستگروه موسیقی "خنیا" درباره برگزاری مراسم بزرگداشت زنده‌یاد همایون خرمو چگونگی برگزاری "شب خرم" در تالار وحدت به خبرنگار مهر گفت: همایونخرم پیش از این قرار بود با همراهی پیانیست گروه خنیا کنسرتی در تاریخ بیست و یکماسفند ماه در تالار وحدت داشته باشد اما اجل به او مهلت نداد و پس از درگذشت اینآهنگساز مطرح، برنامه به شکل دیگری پیش رفت.

وی ادامه داد: بعد ازاین موضوع، من و خانواده زنده‌یاد خرم تصمیم به برگزاری مراسمی برای وی گرفتیم تاهمان قطعاتی را که همایون خرم قصد اجرایش را داشت، برای مخاطبان و علاقه مندان بهاین آهنگساز و نوازنده پیشکسوت به اجرا بگذاریم و در این راستا نیز با بنیاد رودکیبه توافق رسیدیم تا قطعاتی از ساخته‌های همایون خرم را در همان تاریخ ۲۱ اسفندماهبه صحنه ببریم.

سرپرست گروه خنیا درادامه یادآور شد: به هرحال قرار شد ما همان اجرا را بدون حضور همایون خرم در همانتاریخ یاد شده و با عنوان "شب خرم" روی صحنه تالار وحدت ببریم تا بهنوعی مراسم یادبود و بزرگداشتی هم برای این نوازنده پیشکسوت محسوب شود.

ملکی با تاکید براینکه بنیاد رودکی در راستای برگزاری این برنامه هم به لحاظ مادی و هم معنوی کمکحال وی بوده است، بیان کرد: من و اعضای گروه خنیا تمامی تلاشمان را می‌کنیم تابرنامه‌ای در شان همایون خرم و خدمت بسیارش به موسیقی برگزار کنیم.

به گفته وی، رسوایزمانه، تو ای پری کجایی، در میان گلها، موج آتش، غوغای ستارگان و از آن شبی کهبرنگشتی از جمله قطعاتی هستند که در تالار وحدت برای علاقه‌مندان به اجرا گذاشتهمی‌شود.

ملکی در پایان گفت:همه ما به نوعی مدیون این بزرگان عرصه موسیقی هستیم؛ چراکه در تمامی این سال ها ازخوراک روحی‌ای که به ما داده‌اند، خود را سیراب کرده‌ایم حالا از این پس دیگروظیفه ماست که دین خود را به آنها ادا کنیم. باید هر شخص و نهادی در حد بضاعت خودیاد همایون خرم را گرامی بدارد.

پری ملکی با همراهیگروه خنیا ۲۱ اسفند ماه از ساعت ۲۲ به میزبانی تالار وحدت برای گرامیداشت همایونخرم و اجرای قطعاتی از ساخته‌های این آهنگساز نامی روی صحنه می‌رود.

در اجرای یاد شدهافزون بر حسام عباس‌پور و حمیرا مظاهری به عنوان همخوان پری ملکی، بردیا صدرنوری،جلال امیر پورسعید، آوا ایوبی، هومان رومی و بامداد ملکی نیز به ترتیب با سازهایپیانو، تار، تار باس، کمانچه و تنبک دیگر اعضای تشکیل‌دهنده گروه خنیا هستند.

پانزدهم اسفند نود ویک