اظهار نظر رهبر ارکستر سمفونیک درباره کنسرت شانگهای

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 944

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اظهار نظر رهبر ارکستر سمفونیک درباره کنسرت شانگهای

اظهار نظر رهبر ارکستر سمفونیک درباره کنسرت شانگهای
اظهار نظر رهبر ارکستر سمفونیک درباره کنسرت شانگهای

رهبر ارکستر سمفونیک تهران پس از اجرای این ارکستر در شانگهای گفت: برگزاری کنسرت در کشورهای دیگر باعث بالا رفتن سطح موسیقی کشورمان خواهد شد.

نصیر حیدریان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، در ارزیابی از اجرای ارکستر در چین اظهار کرد: اجرای خوبی داشتیم و نوازندگان با تمام توان و انرژی کار کردند. از تمام نوازندگانم راضی هستم و معتقدم که ارکستر به بهترین شکل سمفونی نهم دووژاک را اجرا کرد.

او درباره‌ی سالن اجرا نیز گفت: تالار محل برگزاری، از سیستم آکوستیک مناسبی برخوردار بود و از چینی‌ها به خاطر همکاری خوبشان تشکر می‌کنم. به هر حال وقتی ارکستر به کشور دیگری سفر می‌کند، موزیسین‌ها تلاششان را می‌کنند که با حفظ غرور ملی و برای کشورشان با توان و انرژی و به بهترین نحو ممکن کار کنند و همین باعث می‌شود تا ارکستر با کیفیت بهتری به روی صحنه رود.

مدرس موسیقی دانشگاه گراتس همچنین بیان کرد:موضوع غرور ملی درباره‌ی چینی‌ها هم مشهود بود. سال گذشته هم که آن‌ها به ایران آمدند و در تالار وحدت اجرا کردند، تمام توانشان را به کار گرفتند که اجرایی درخور را به بهترین نحو ممکن ارائه‌ دهند و این موضوع کاملا طبیعی است.

او در بخش پایانی سخنانش نیز گفت: امیدوارم این گونه کنسرت‌ها در کشورهایی دیگر همانند اتریش که سطح موسیقی کلاسیک بالایی دارد، ادامه پیدا کند تا شاهد پیشرفت هر چه بیشتر ارکسترهای کشورمان باشیم.

به گزارش ایسنا، اعضای ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر موسیقی ملی ایران هفته‌ی گذشته به رهبری نصیر حیدریان و فرهاد فخرالدینی سازشان را در سالن هنرهای شرقی شانگهای کوک کردند و علاوه بر سمفونی نهم دووژاک، چند قطعه‌ی ملی را هم به رهبری فرهاد فخرالدینی روی صحنه بردند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131