حضور ارکستر جوانان جهان فرصت خوبی است

ارسال در گفت و گو

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حضور ارکستر جوانان جهان فرصت خوبی است

حضور ارکستر جوانان جهان فرصت خوبی است
حضور ارکستر جوانان جهان فرصت خوبی است

داوود گنجه‌ای گفت: حضور ارکستر جوانان جهان در ایران فرصت مناسبی برای تبادل تجربه و آشنایی نوازندگان ارکستر سمفونیک با رنگ‌های متنوع و جدید موسیقی است.

به گزارش ایسنا، این آهنگساز و موسیقیدان با ابراز خرسندی از برگزاری کنسرت مشترک ارکستر جوانان جهان با ارکستر سمفونیک تهران که در قالب پروژه بین‌المللی «صدای ایتالیا برای ایران» در تالار وحدت در حال برگزاری است، گفت: این اتفاق به نظر من یک فرصت خوب برای ارکستر سمفونیک تهران است و باید از آن به بهترین شکل استفاده کرد.
او با بیان اینکه تجربه انتقال بین ارکسترهای بزرگ اتفاقی معمول در دنیا است، ادامه داد: فرض کنید کسی از یک شهر کوچک به شهری مثل پاریس سفر کند، در همین سفر آن فرد به طور طبیعی با چیزهای جدیدی آنها آشنا می‌شود که خواه‌ناخواه بر رشد، آگاهی و شناخت او از پیرامونش تاثیر خواهد  داشت.
گنجه‌ای همچنین با مثبت ارزیابی کردن حضور ارکستر جوانان جهان در تهران، افزود: در حال حاضر حضور ارکستر جوانان جهان در تهران برای نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران یک فرصت مناسب است تا با رنگ‌های  دیگری از موسیقی آشنا شوند.
این موسیقیدان و نوازنده ویولن تبادل تجربه بین ارکسترهای مختلف در سطح جهان را اتفاقی بسیار مثبت و تاثیرگذار عنوان کرد و گفت: هر قدر از این دست اتفاق‌های هنری در حوزه موسیقی بین ایران و دیگر کشورهای جهان رُخ بدهد، در نهایت به نفع موسیقی ایران و هنرمندان عرصه موسیقی است.
کنسرت مشترک ارکستر جوانان جهان با ارکستر سمفونیک تهران از 20 تا 22 مردادماه جاری در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131