تهران سه شب میزبان موسیقی‌های ضد استکباری می‌شود

ارسال در گفت و گو

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تهران سه شب میزبان موسیقی‌های ضد استکباری می‌شود

تهران سه شب میزبان موسیقی‌های ضد استکباری می‌شود
تهران سه شب میزبان موسیقی‌های ضد استکباری می‌شود

تجلیل و اختصاص جایزه جشنواره به نام استاد سبزواری

محسن صفایی‌فرد گفت: جشنواره شعر، موسیقی و سرود ضداستکباری طبس در روزهای 25 تا 27 مردادماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، نخستین نشست خبری دومین جشنواره شعر، موسیقی و سرود ضداستکباری طبس صبح امروز با حضور اسفندیار قره‌باغی و محسن صفایی‌فرد دبیر اجرایی این جشنواره در حسینیه هنر برگزار شد.

در ادامه این نشست خبری محسن صفایی‌فرد دبیر اجرایی این جشنواره، گفت: جشنواره موسیقی ضداستکباری طبس در جست‌وجوی پر کردن خلأهایی بود که به وضوح امروز در جریان موسیقی کشور دیده می‌شود اما آثاری که به دست ما رسید نشان داد که خوشبختانه یک جریان و رویش جدید پیرامون موسیقی انقلابی شکل گرفته است.

وی افزود: جشنواره موسیقی ضداستکباری طبس طی روزهای 25، 26 و 27 مرداد در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد. شب اول این جشنواره به شعرهای ضداستکباری اختصاص می‌یابد. در این بخش 275 شعر از 90 شاعر در قالب‌های مختلف به دست ما رسیده است. در این شب همچنین بزرگداشت استاد حمید سبزواری را خواهیم داشت ضمن اینکه جایزه ویژه این جشنواره به نام استاد سبزواری است

صفایی‌فرد ادامه داد: شب دوم به موسیقی اختصاص دارد که از چهره‌های مردمی و جهانی ضداستکبار دعوت شده تا در این رویداد حضور داشته باشند، در شب دوم از دِردی تریک خواننده ترکمن تجلیل خواهد شد. همچنین از ویکتورخارا شاعر مبارز شیلیایی نیز یادی خواهیم کرد. ویکتورخارا و بزرگداشتش در جشنواره می‌تواند طلیعه ارتباط بین‌المللی در جهت اهداف ضداستکباری باشد.

وی تصریح کرد: در شب سوم هم سرودهای استکباری مورد بررسی قرار خواهد گرفت که در این شب از گروه سرود  المهدی جهرم که همگی اعضای آن شهید شدند تجلیل خواهد شد. رونمایی از کتاب «صد سال موسیقی اعتراض» که دفتر اول آن به خواننده‌های آمریکایی و غربی که آثار ضداستکباری خلق کردند اختصاص دارد. در میان آثار موسیقایی 90 تک آهنگ به دبیرخانه جشنواره از 50 خواننده جوان رسید که حامد زمانی با 12 اثر پرکارترین خواننده جشنواره است.

صفایی‌فرد در پایان گفت: ما از رسانه ملی و دستگاه‌های دولتی انتظار بیشتری داریم و می‌خواهیم که آنها خلأهای موجود در موسیقی حماسی را ببینند و به موسیقی انقلابی بها بدهند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131