×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 27
چاپ کردن این صفحه

باید تلاش کنیم موسیقی‌ایران از مرزها خارج شود

باید تلاش کنیم موسیقی‌ایران از مرزها خارج شود

باید تلاش کنیم موسیقی‌ایران از مرزها خارج شود
باید تلاش کنیم موسیقی‌ایران از مرزها خارج شود

ارکستر ملی بخشی از هویت ماست

وزیر ارشاد تاکید کرد که ارکستر ملی بخشی از هویت ماست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید رضا صالحی‌امیری در حاشیه اجرای ارکستر ملی ایران با بیان اینکه ارکستر ملی بخشی از هویت ماست، گفت: همه ما به این هنرمندان به‌خصوص استاد شهبازیان افتخار می‌کنیم.

او ادامه داد: حضور من اینجا در حقیقت توجهی بوده به هنر موسیقی و اصحاب موسیقی همچنین برای ارکستر ملی ایران احترام ویژه‌ای قائل هستم.

صالحی‌امیری همچنین با بیان اینکه موسیقی باعث نشاط جامعه می‌شود، اظهارکرد: این حوزه از موسیقی می‌تواند در نشاط جوانان تاثیر زیادی داشته باشد.

وزیر ارشاد تاکید کرد: باید تلاش کنیم موسیقی ما از مرزهای ایران خارج شود تا پیام صلح، وحدت و انسجام را به همه جهانیان منتقل کند.

او در پاسخ به اینکه برای ثبات ارکستر چه برنامه‌ای دارید پاسخی نداد.

وزیر ارشاد با بیان اینکه امشب یکی از شبهای زیبای موسیقی ایران بود، ادامه داد: ارکستر ملی به رهبری استاد شهبازیان و خوانندگی آقای افتخاری لبخند را به چهره های مردم نشاند. نشاط و شادی جوانان آرزوی ما و دولت است و دوست داریم جوانان همیشه با نشاط و شاد باشند.

او با تاکید بر اینکه نسل جوان ما انسانهای خوش قلب و فرهیخته ای هستند ادامه داد: ما باید جوانان را به رسمیت بشناسیم جوانان امروز به هنر موسیقی، شعر و معنویت نیاز دارد و ما باید در حوزه های موسیقی، تئاتر، سینما و قرآنی تلاش کنیم تا معونیت، معرفت و هنر را در نسل جوان منتشر کنیم.

صالحی امیری درباره ارکستر ملی گفت: آنچه مهم است تدوام حیات این ارکستر است و خوشبختانه برای سال آینده برای هر دو ارکستر سمفونیک و ملی بودجه 12 میلیارد تومان تصویب کردیم و انشالله در سال آتی شاهد اجراهای مستمر ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک در تهران و سایر کشورها خواهیم بود.

او در پاسخ به این سوال که چه توضیحی درباره لغو دو اجرای مهم سی و دومین جشنواره موسیقی فجر دارد، گفت: نمی خواهم به این سوال پاسخ دهم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آخرین‌ها از