تمام متقاضیان فرهنگی و هنری تحت پوشش بیمه قرار گرفتند

تمام متقاضیان فرهنگی و هنری تحت پوشش بیمه قرار گرفتند تمام متقاضیان فرهنگی و هنری تحت پوشش بیمه قرار گرفتند

بیمارستان میلاد هنرمندان را می‌پذیرد

عضو هیات مدیره تامین اجتماعی و عضو شورای شهر تهران گفت: با اضافه شدن 12 هزار نفر به لیست اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه می‌توانیم بگوییم تا امروز هرکسی متقاضی بوده تحت پوشش خدمات درمانی و سایر مزیت‌های تامین اجتماعی قرار گرفته و هیچ متقاضی باقی نمانده که خارج از چتر تامین اجتماعی در این حوزه واقع شود.

محسن سرخو در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی برای بیمه اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه، در گفتگو با خبرنگار ایلنا، افزود: سازمان تامین اجتماعی با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قبلا حدود 20 هزار نفر از اصحاب هنر و رسانه را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار داده بود که طبق آن مابه‌تفاوتی را دولت از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت می‌کند و مابقی را خود اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه می‌پردازند.

سرخو ادامه داد: طبق تفاهمی که امروز به امضا رسید حدود 12 هزار متقاضی جدید بیمه تامین اجتماعی در حوزه فرهنگ و رسانه بودند که این 12 هزار نفر هم امروز اضافه شدند و جمعا می‌شود بالغ بر 32 هزار نفر. می‌توانیم بگوییم تا امروز هرکسی متقاضی بوده تحت پوشش خدمات درمانی و سایر مزیت‌های تامین اجتماعی قرار گرفته و هیچ متقاضی باقی نمانده که خارج از چتر تامین اجتماعی در این حوزه واقع شود.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های دکتر صالحی امیری منابع مالی لازم را که دولت باید تامین می‌کرده پیش‌بینی شده و پرداخت‌های خوبی به سازمان تامین اجتماعی صورت گرفته و شعبه‌های خاصی در سازمان پیش‌بینی شده که هنرمندان و اصحاب رسانه در آن شعبه‌ها پرداخت‌هایشان را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

سرخو یادآور شد: خدمات درمانی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی برای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه بیمارستان میلاد است.

عضو هیات مدیره تامین اجتماعی یادآور شد: یکی از دغدغه‌های همیشگی هنرمندان و پیشکسوتان فرهنگ و هنر کشور این بوده که بعد از رسیدن به سن کهولت و کهنسالی و با داشتن سوابق طولانی، متاسفانه از هیچ مزایایی برخوردار نبودند. در دوران از کار افتادگی و کهولت چه به لحاظ درمان و چه معیشت، خیلی از این هنرمندان دچار مشکل می‌شدند.

سرخو ادامه داد: با اقدامات خوبی که در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاده و 32 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفتند می‌توانیم بگوییم که دیگر بعد از این در صورت کهنسالی و از کار افتادگی، هر یک از عزیزان هنرمند پوشش کامل بیمه‌ای دارند و از امنیت اجتماعی خوبی برخوردار خواهند شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131