مجوز تبلیغات محیطی به گروه پاپ می دهند به کنسرت ایرانی نمی دهند

مجوز تبلیغات محیطی به گروه پاپ می دهند به کنسرت ایرانی نمی دهند مجوز تبلیغات محیطی به گروه پاپ می دهند به کنسرت ایرانی نمی دهند

حسین علیشاپور:

وحدت رویه در ادارات زیرمجموعه ارشاد وجود ندارد/مجوز تبلیغات محیطی به گروه پاپ می‌دهند به کنسرت ایرانی نمی‌دهند

درحالیکه برگزارکنندگان کنسرت‌ها طبق قانون اجازه تبلیغات محیطی در شهرها را دارند اما این اجازه در برخی شهرها به اجراهایی که هیچ مشکل قانونی ندارند، داده نمی‌شود. به گفته حسین علیشاپور؛ اداره ارشاد اراک چنین رویه‌ای در قبال کنسرت ایرانی گروه آوای کهن درپیش گرفته‌است.

حسین علیشاپور (خواننده گروه آوای کهن) که قرار است جمعه 6 مرداد کنسرتی را به یاد محمدرضا لطفی در اراک برگزار کند در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: زمانی که خانم رحمتی سرپرست و کنسرت‌گذار این برنامه برای دریافت مجوز اجرا در اراک اقدام کرد آقای وحید زندیه وکیلی (سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اراک) به ایشان گفته که تبلیغات محیطی در این شهر ممنوع است و هیچ بنر و پوستری از این کنسرت نباید در سطح شهر نصب شود.

این خواننده در ادامه افزود: برای من سئوال است وقتی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شعر و موسیقی و پوستر یک کنسرت مجوز می‌دهد چه ماجرایی در میان است که چنین رفتارهایی مثلا در اراک اتفاق می‌افتد اما در تهران نه؟ چرا با موسیقی ایرانی که به خاطر رفتار سلیقه‌ای بسیاری از مسئولان؛ موسیقی شکست خورده‌ای محسوب می‌شود، چنین رفتارهایی صورت می‌گیرد؟ متاسفانه ما با چنین رفتارهایی در شهرستان‌ها آشنا هستیم.

وی همچنین عنوان کرد: البته نکته عجیب این است که اجازه تبلیغات محیطی و نصب پوستر و بنرهای کنسرت سامان جلیلی (خواننده موسیقی پاپ) در اراک داده شده است اما به گروه ما اجازه کار داده نشده است. این رفتار اداره ارشاد اراک برای ما که کنسرت موسیقی سنتی را به یاد محمدرضا لطفی برگزار می‌کنیم، بسیار عجیب است.

علیشاپور گفت: دو مسئله عجیب اینجا وجود دارد؛ اول اینکه چطور می‌شود اجازه تبلیغات محیطی کنسرت که در تهران و همه شهرها طبق قانون صادر می‌شود، شامل حال برخی شهرها نمی‌شود؟ مگر وحدت رویه در ادارات زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود ندارد که اینگونه عمل می‌شود؟

وی در ادامه افزود: نکته دیگر اینکه چطور به گروه‌های موسیقی سنتی مانند "آوای کهن" طبق گفته سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اراک اجازه تبلیغات محیطی داده نمی‌شود اما به گروه کنسرت پاپ این اجازه داده می‌شود؟ این رفتار دوگانه چگونه اتفاق می‌افتد؟!

این خواننده همچنین افزود: نکته جالب اینکه وقتی سرپرست گروه ما به اداره ارشاد اراک مراجعه کرده و درباره تبلیغات محیطی کنسرت سامان جلیلی سئوال کرده است؛ سرپرست این اداره به ایشان گفته" خب آنها پیگیری کرده‌اند تا به نتیجه رسیده‌اند." این واقعا از آن اتفاقات عجیبی است که شاهد آن هستیم. سرپرست ارشاد اراک خودش می‌گوید هیچ اجازه تبلیغات محیطی ندارید و بعد می‌گوید گروه دیگری پیگیری کرده‌اند و این اتفاق افتاده است. البته ما بسیار خوشحال هستیم که قانون در مورد گروه سامان جلیلی رعایت شده اما مگر می‌شود با قانون سلیقه‌ای رفتار کرد؟

وی عنوان کرد: ما واقعا این انتظار را از دولت و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داریم که فهرستی منتشر کنند تا ما موزیسین‌ها بدانیم از نظر این وزارتخانه چه کارهایی را می‌توانیم انجام بدهیم و چه کارهایی را نمی‌توانیم انجام بدهیم و حداقل در ادارات زیرمجموعه وزارت ارشاد به صورت یکسان به قانون عمل شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131