احتشامی از ملودیکای ایرانی رونمایی می کند

احتشامی از ملودیکای ایرانی رونمایی می کند احتشامی از ملودیکای ایرانی رونمایی می کند

در کنسرت شهریور ماه

احتشامی از ملودیکای ایرانی رونمایی می‌کند

سامان احتشامی نوازنده موسیقی در تازه ترین کنسرت گروه «خنیا» در تالار وحدت از ملودیکای ایرانی رونمایی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سامان احتشامی که قرار است روزهای نهم و دهم شهریور ماه در تالار وحدت با همراهی گروه «خنیا» به اجرای برنامه بپردازد، درباره این کنسرت گفت: برای اولین بار ملودیکای ایرانی را روی صحنه تالار وحدت همزمان با کنسرت گروه «خنیا» اجرا و رونمایی خواهم کرد.

احتشامی افزود: ۴۰ سال پیش در تمام اسباب بازی فروشی‌های ایران ساز ملودیکا به عنوان اسباب بازی به فروش می رفت و کم کم به دست فراموشی سپرده شده بود. در سال ۸۹  نیز من برای اولین بار روی صحنه تالار وحدت در کنسرت گروه «شرقی» ملودیکا نواختم و خیلی‌ها به من خرده گرفتند که «این ساز برای بچه ها است و چرا می‌خواهی آن را به دست بگیری» اما من با جرات ساز ملودیکا را در تالار وحدت به دست گرفتم و قطعاتی را اجرا کردم  که موجب شعف و شادمانی حضار شد.

وی گفت: چندی پیش از سوی علیرضا عبدی پیشنهادی به من مطرح شد که می‌تواند ملودیکا را برای من کوک کرده و فواصل ایرانی را با ساز ملودیکا تولید کند. وی این کار را انجام داد و من در کنسرت گروه «خنیا» به سرپرستی خانم پری ملکی ساز ملودیکای ایرانی را خواهم نواخت.

کنسرت گروه «خنیا» با عنوان «ماه نو» ساعت ۲۱:۳۰ روزهای ۹ و ۱۰ شهریورماه امسال در تالار وحدت تهران برگزار می شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131