انتقاد سراج از بی اهمیت جلوه دادن موسیقی ایرانی

انتقاد سراج از بی اهمیت جلوه دادن موسیقی ایرانی انتقاد سراج از بی اهمیت جلوه دادن موسیقی ایرانی

در مراسم معرفی برترین‌های جشنواره موسیقی بسطامی انجام شد؛

انتقاد سراج از بی‌اهمیت جلوه دادن موسیقی ایرانی توسط صداوسیما

برترین‌های بخش آواز و آلبوم سومین دوره جشنواره موسیقی بسطامی معرفی شدند.

به گزارش ایلنا، اختتامیه سومین دوره جشنواره موسیقی بسطامی شب گذشته با حضور اهالی هنر برگزار شد و از برگزیدگان این جشنواره در دو بخش آواز و آلبوم تجلیل به عمل آمد.

شب گذشته تالار وحدت میزبان مراسم اختتامیه سومین جشنواره بسطامی که طی آن در بخش آلبوم برتر مقام اول تا سوم به ترتیب به آلبوم‌های «از سراسر گذشته» به خوانندگی محسن حسینی و آهنگسازی احسان عبایی، «هجران» به خوانندگی پارسا حسن‌دخت و آهنگسازی فاطمه فریدی‌زاده و آلبوم «هرچه بود گذشت» به خوانندگی مجتبی عسگری و آهنگسازی فرید نجم الدین تعلق گرفت.

در بخش آواز نیز در رده سنی جوانان (کمتر از سی سال) مقام نخست مشترکا به محمدرضا بشیرزاده متولی و صادق مرادی اختصاص یافت و محسن سیاوشی و محمد کوزه‌گر نفرات دوم و سوم شدند.

در رده سنی آزاد نیز حسین رستمی شاپورآبادی و حمیدرضا محمودمنفرد مشترکا مقام اول را کسب کردند. یاسر پهلوان و مهران شریفی نیز توسط هیات داوران به عنوان نفرات دوم و سوم انتخاب شدند.

در بخش بانوان سومین جشنواره موسیقی بسطانی نیز از آساره شکارچی و سمن صرامی تجلیل شد.

در این مراسم حسام الدین سراج طی سخنانی گفت: ظرافت آواز ایرانی دست آورد هزاران سال تلاش است که اکنون به میراث ملی تبدیل شده است. این امانتی است که از نسل‌های گذشته به ما رسیده است. باید از آن نگهداری کنیم و به نسل‌های آینده منتقل کنیم.

سراج با انتقاد از صداسیما افزود: بی‌اهمیت جلوه دادن موسیقی ایرانی توسط این رسانه بزرگ دل اهالی فرهنگ و ادب را به درد آورده است. در روزگار ما این جشنواره کار اشاعه موسیقی ایرانی را ادامه می‌دهد و قبلا جشنواره‌هایی را دیدیم مثل جشنواره باربد و آن رقابت‌های سالم باعث شده تاکنون موسیقیدانانی را داشته باشیم که به آن‌ها افتخار کنیم.

وی همچنین عنوان کرد: این جشنواره در بخش‌های مختلف خواننده‌ها و آلبوم‌های بر‌تر را در رده‌های سنی مختلف معرفی کرده است. گاهی برخی هنرجویان به نتایج اعتراض دارند، باید گفت که جشنواره در سه بخش به صورت کدبندی شده، داوری می‌شود. اساتید و داوران در حوزه‌های مختلف و با پارامترهای متنوع مراحل داوری را انجام می‌دهند. امیدواریم برگزیدگان چراغ موسیقی ایران را در سال‌های آتی روشن نگه دارند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131