×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 27

انتشار ردیف آوازی محمدرضا شجریان

انتشار ردیف آوازی محمدرضا شجریان

انتشار ردیف آوازی محمدرضا شجریان

انتشار ردیف آوازی محمدرضا شجریان
انتشار ردیف آوازی محمدرضا شجریان

حاتم عسگری آلبوم منتشر می‌کند

مدیر موسسه «ماهور» ضمن معرفی برخی از محصولات در آستانه انتشار این مجموعه از عرضه دو آلبوم با عنوان «ردیف آوازی استاد محمدرضا شجریان» به روایت محسن کرامتی و علی جهاندار خبر داد.

سیدمحمد موسوی مدیر موسسه فرهنگی هنری «ماهور» در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به محصولات جدیدی که قرار است در سال جاری روانه بازار موسیقی شود، توضیح داد: «ردیف آوازی استاد محمدرضا شجریان» به روایت و اجرای محسن کرامتی و علی جهاندار عنوان دو مجموعه مجزا است که در ماه های ابتدایی سال جاری روانه بازار موسیقی می شود.

وی افزود: آلبوم «ردیف دوره عالی چپ کوک» استاد فرامرز پایور با اجرای سنتور مینا نیزاری عنوان دیگر محصول موسسه ماهور است که به زودی در دسترس علاقه مندان موسیقی قرار می گیرد.

موسوی به انتشار «مجموعه های ایرانی» از «آرشیو فونوگرام برلین» اشاره کرد و گفت: این اثر مربوط به فعالیت چند ماه گذشته موسسه ماهور و همکاری تعدادی از هنرمندان کشورمان از جمله علیرضا شلویری و محمدرضا شرایلی است که برای اولین بار در ایران استوانه های فونوگراف موسیقایی توسط نماینده آرشیو فونوگراف موزه مردم شناسی برلین تبدیل به مجموعه های دیجیتال شد. بر این اساس آلبرشت ویدمن تکنسین صدا و مدیر آرشیو فونوگراف موزه مردم شناسی برلین با حضور در موسسه فرهنگی هنری ماهور تعدادی از استوانه های فونوگراف موسیقایی به جای مانده از دهه های پیشین موسیقی ایرانی از جمله کلنل علینقی وزیری را برای اولین بار در ایران مجهز به سیستم دیجیتال کرد.

مدیر موسسه فرهنگی هنری «ماهور» درباره فعالیت های دیگر این موسسه بیان کرد: انتشار آثاری چون «ردیف میرزاعبدالله» به روایت نورعلی برومند، «ردیف آوازی» به روایت و اجرای استاد حاتم عسگری، «آوانگاری و تجزیه و تحلیل» تالیف حسین مهرانی، «آموزش نی – دوره ابتدایی» نوشته عبدالنقی افشارنیا، «ردیف استاد ابوالحسن صبا برای سه تار» با تنظیم و اجرای حسین مهرانی و «خط پرگار» با تک نوازی تار علی کاظمی در دستگاه راست پنجگاه و آواز بیات اصفهان نیز جزو برنامه های دیگر ماست که طی ماه های آینده برای علاقه مندان موسیقی ایرانی عرضه می شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131