محسن سرخو

تمام متقاضیان فرهنگی و هنری تحت پوشش بیمه قرار گرفتند

تمام متقاضیان فرهنگی و هنری تحت پوشش بیمه قرار گرفتند تمام متقاضیان فرهنگی و هنری تحت پوشش بیمه قرار گرفتند

بیمارستان میلاد هنرمندان را می‌پذیرد

عضو هیات مدیره تامین اجتماعی و عضو شورای شهر تهران گفت: با اضافه شدن 12 هزار نفر به لیست اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه می‌توانیم بگوییم تا امروز هرکسی متقاضی بوده تحت پوشش خدمات درمانی و سایر مزیت‌های تامین اجتماعی قرار گرفته و هیچ متقاضی باقی نمانده که خارج از چتر تامین اجتماعی در این حوزه واقع شود.

محسن سرخو در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی برای بیمه اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه، در گفتگو با خبرنگار ایلنا، افزود: سازمان تامین اجتماعی با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قبلا حدود 20 هزار نفر از اصحاب هنر و رسانه را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار داده بود که طبق آن مابه‌تفاوتی را دولت از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت می‌کند و مابقی را خود اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه می‌پردازند.

سرخو ادامه داد: طبق تفاهمی که امروز به امضا رسید حدود 12 هزار متقاضی جدید بیمه تامین اجتماعی در حوزه فرهنگ و رسانه بودند که این 12 هزار نفر هم امروز اضافه شدند و جمعا می‌شود بالغ بر 32 هزار نفر. می‌توانیم بگوییم تا امروز هرکسی متقاضی بوده تحت پوشش خدمات درمانی و سایر مزیت‌های تامین اجتماعی قرار گرفته و هیچ متقاضی باقی نمانده که خارج از چتر تامین اجتماعی در این حوزه واقع شود.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های دکتر صالحی امیری منابع مالی لازم را که دولت باید تامین می‌کرده پیش‌بینی شده و پرداخت‌های خوبی به سازمان تامین اجتماعی صورت گرفته و شعبه‌های خاصی در سازمان پیش‌بینی شده که هنرمندان و اصحاب رسانه در آن شعبه‌ها پرداخت‌هایشان را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

سرخو یادآور شد: خدمات درمانی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی برای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه بیمارستان میلاد است.

عضو هیات مدیره تامین اجتماعی یادآور شد: یکی از دغدغه‌های همیشگی هنرمندان و پیشکسوتان فرهنگ و هنر کشور این بوده که بعد از رسیدن به سن کهولت و کهنسالی و با داشتن سوابق طولانی، متاسفانه از هیچ مزایایی برخوردار نبودند. در دوران از کار افتادگی و کهولت چه به لحاظ درمان و چه معیشت، خیلی از این هنرمندان دچار مشکل می‌شدند.

سرخو ادامه داد: با اقدامات خوبی که در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاده و 32 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفتند می‌توانیم بگوییم که دیگر بعد از این در صورت کهنسالی و از کار افتادگی، هر یک از عزیزان هنرمند پوشش کامل بیمه‌ای دارند و از امنیت اجتماعی خوبی برخوردار خواهند شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131