ضمن برنامه‌ریزی برای کنسرت

کیان پورتراب تک‌آهنگ منتشر می‌کند

کیان پورتراب تک‌آهنگ منتشر می‌کند کیان پورتراب تک‌آهنگ منتشر می‌کند

ضمن برنامه‌ریزی برای کنسرت

کیان پورتراب تک‌آهنگ منتشر می‌کند/ در تکاپوی تدوین آلبوم جدید

آهنگساز و نوازنده موسیقی در تشریح تازه ترین فعالیت های موسیقایی خود از انتشار چند تک آهنگ و کار روی آلبوم مستقل خود طی ماه های آینده خبر داد.

کیان پورتراب نوازنده و آهنگساز درباره انتشار تک آهنگ‌های جدیدش به خبرنگار مهر بیان کرد: فعلا برنامه ای برای اجرای زنده ندارم اما به زودی تعدادی از تک آهنگ هایی را که از قبل آماده کرده بودم به تناوب در تاریخ های مشخص منتشر می کنم. البته بعد از انتشار این تک آهنگ ها بنا دارم کار روی آلبوم را آغاز کرده و بعد از انجام مراحل نهایی و صدور مجوز از دفتر موسیقی وزارت ارشاد آن را در بازار موسیقی منتشر کنم.

وی ادامه داد: بعد از انتشار آلبوم برنامه ریزی ها برای برگزاری کنسرت نیز آغاز می شود و ما تصمیم داریم شرایطی را برای اجراهای زنده فراهم کنیم که مخاطبان بتوانند شاهد اجراهای متفاوتی از ما باشند. به هر روی آنچه که در مسیر جدید کاری برای آثارم در نظر گرفتم تلاش برای ورد به یک فضای مدرن با استفاده از سازهای الکترونیک و سازهای آکوستیک است که مقداری به فضای موسیقی پاپ نزدیک تر است و می تواند برای علاقه مندان موسیقی تلفیقی مورد توجه قرار گیرد.

این خواننده و آهنگساز در پاسخ به اینکه چرا در برگزاری اجراهای زنده‌اش فاصله وجود دارد، بیان کرد: همان طور که اهالی موسیقی می دانند برای برگزاری کنسرت ها نیازمند فراهم آمدن همه امکانات هستیم که مقداری زمان بر است. ضمن اینکه بعد از اجرای برنامه ای که در جشنواره موسیقی فجر داشتیم وقفه هایی ایجاد شد که مقداری کار را کند کرد اما به طور حتم با پایان گرفتن دور اول فعالیت های کاری ما که متمرکز بر انتشار تک آهنگ ها و آلبوم است اجراهای زنده نیز آغاز می شود.

پورتراب در پایان درباره زمان انتشار تازه ترین تک آهنگ خود گفت: طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفته تازه ترین تک آهنگ ما تا سه هفته آینده در فضای مجازی منتشر می شود.

کیان پورتراب در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر به همراه آرش ملاکریمی کنسرتی را در بخش موسیقی تلفیقی برگزار کردند که پروژه ای بر پایه موسیقی الکترونیک بود و سعی داشت با ترکیب صداهای الکترونیک و مدرن با آواها و کلام فارسی، تجربه تلفیقی متفاوتی از این سبک موسیقی را رقم بزند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  طنز روز

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان سه ساعت به سی دقیقه تقلیل پیدا می‌کنند. چهار: در مرده‌شورخانه هیچ‌کس نگران اختلاط نیست چون آنجا آن قدر مخوف است که ملت خودبه‌خود به جای مخلوط شدن با هم از هم جدا می‌شوند. پنج: صدا در مرده‌شورخانه می‌پیچد و اگر کسانی با کاپشن آنجا باشند و از میت هم…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  ساز مورد علاقه خود را انتخاب کنید

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • آيا مي توان رديف دستگاه هاي موسيقي را فقط با بمل و ديز اجرا كرد؟

  آيا مي توان رديف دستگاه هاي موسيقي را فقط با بمل و ديز اجرا كرد؟ برای اجرای یک دستگاه یا آواز، نخست باید به فواصل آن توجه کرد، که اگر مطابق با فواصل موجود در سازهای غیر ایرانی (سازهای با فواصل نیم پرده ای) باشند، می شود این دستگاه ها یا آوازها را با این سازها اجرا کرد. مثل دستگاه ماهور. ولی نکته ای مهم وجود دارد و آن اینکه دستگاه ها و آوازهای موسیقی ایرانی، هر کدام از گوشه هایی تشکیل شده اند که ممکن است مطابق با گوشه های ابتدایی دستگاه نباشند. مثلا در دستگاه ماهور، گوشه "دلکش" در ماهور آمده ولی از نظر فواصل مطابق دستگاه "شور" است، پس با اینکه در ماهور آمده ولی علامت های تغییر دهنده آن مانند دستگاه شور است. حال اگر ما بخواهیم ماهور را با سازی مثل گیتار اجرا کنیم، وقتی به گوشه دلکش می رسیم، باید فواصل شور را اجرا کنیم که در حالت طبیعی امکان پذیر نیست. در گذشته و زمانی که سازهای غیر ایرانی وارد ایران شدند، چند راهکار برای اجرای دستگاه های ایرانی در نظر گرفته شد. (به غیر از سازهای زهی مثل ویولن که مشکلی از نظر فواصل نداشت). یک راه این بود که سازی مثل…

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131