"مردم‌شناسى و موسیقی" حجاریان بررسی می‌شود

"مردم‌شناسى و موسیقی" حجاریان بررسی می‌شود "مردم‌شناسى و موسیقی" حجاریان بررسی می‌شود

 

"مردم‌شناسى و موسیقی" حجاریان بررسی می‌شود

نشست پژوهشی موسیقی ایران که به بررسی کتاب"مردم‌شناسى و موسیقی" اثر محسن حجاریان اختصاص دارد؛ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

گزارش ایلنا، باشگاه موسیقی ارسباران در ادامه جلسات پژوهشی و نقد و بررسی موسیقی، نشست پژوهشی موسیقی ایران را با عنوان "مردم شناسى و موسیقی" دوشنبه ۱۹ تیر  از ساعت ۱۸ برگزار می‌کند.

در این نشست که به بهانه انتشار کتاب مردم شناسی و موسیقی، تألیف و ترجمه محسن حجاریان برگزار می‌شود، محسن شهرنازدار، حامد جلیلوند و مریم قرسو درباره این کتاب و رویکردهای پژوهشی آن سخنرانی خواهند کرد.

حضور در این نشست برای عموم آزاد است و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان دکتر علی شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان ،خیابان جلفا مراجعه یا با شماره‌های۲۰- ۲۲۸۷۲۸۱۸تماس بگیرند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131