حسام الدین سراج به یازدهمین نشست آیین آواز می آید

حسام الدین سراج به یازدهمین نشست آیین آواز می آید حسام الدین سراج به یازدهمین نشست آیین آواز می آید

حسام‌الدین سراج به یازدهمین نشست «آیین آواز» می‌آید

یازدهمین نشست «آیین آواز» میزبان حسام الدین سراج خواننده و مدرس موسیقی می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، یازدهمین نشست «آیین آواز» میزبان حسام‌الدین سراج خواننده و مدرس باسابقه موسیقی می شود. در این نشست ماهانه تخصصی آموزشی که این ماه از ساعت ۱۸ سه‌شنبه ۲۷ تیرماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود سراج ضمن مشارکت در بحث فنی و تخصصی، در ادامه برنامه به اجرای آواز خواهد پرداخت. وی همچنین ۲ تن از شاگردان برگزیده کلاس‌های آوازش را به حاضران معرفی می‌کند که این ۲ هنرجو نیز به صورت مجزا و در ۲ بخش جداگانه به خوانندگی می‌پردازند.

ایده اصلی شکل‌گیری سلسله نشست‌های تخصصی آموزشی «آیین آواز» که مدت یک سال است به صورت ماهانه با هدف تجلیل از آواز خوانندگان و مدرسان پیشکسوت آواز و همچنین معرفی چهره‌های مستعد جوان و میانسال برگزار می‌شود، ابتدا از سوی حسام‌الدین سراج بود که با علی شیرازی (خواننده، آوازپژوه و مدیر این برنامه) در میان گذاشته شد. سپس وی با افزودن قسمت‌هایی به آن فکر اولیه از مردادماه سال گذشته این برنامه را با همکاری و حمایت فرهنگسرای ارسباران راه‌اندازی کرد که با بازخوردهای مثبتی از سوی اهالی موسیقی و آواز همراه بود و توانست تکان هرچند کوچکی به فضای راکد موسیقی آوازی بدهد.

حالا در یازدهمین برنامه، نوبت به حسام‌الدین سراج (مبدع اولیه این نشست) رسیده است تا به همراه ۲ شاگرد برتر خود در این نشست، حضور مشارکتی مستقیم داشته باشد.

فرهنگسرای ارسباران در ضلع شمال غربی پل سیدخندان (خیابان جلفا) واقع شده و ورود همگان به سلسله نشست‌های «آیین آواز» آزاد است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131