سرگذشت مسعود شناسا منتشر شد

سرگذشت مسعود شناسا منتشر شد سرگذشت مسعود شناسا منتشر شد

سرگذشت مسعود شناسا منتشر شد

تازه‌ترین آثار آهنگسازی مسعود شناسا برای سنتور و کوارتت زهی در قالب آلبوم «سرگذشت» شد.

به گزارش ایلنا، آلبوم "سرگذشت" به آهنگسازی و تنظیم‌کنندگی مسعود شناسا، به همت موسسه فرهنگی هنری شهر آفتاب شیراز راهی بازار موسیقی شد.

در تولید این آلبوم رُهام شناسا (سنتور)، پرهام شناسا (ویلن)، میثم مَروَستی (ویلن۲ / ویلن آلتو) و آتنا مستعان اشتیاقی (ویلنسل) همکاری داشته‌اند.

آلبوم سرگذشت در دو بخش «آواز دشتی» و «دستگاه سه گاه» تنظیم و اجرا شده است که هر بخش آن، در بر گیرنده قطعات گوناگونی است. بخش آواز دشتی این آلبوم شامل پیش آهنگ دشتی ، درآمد ، چهار مضراب ، حاجیانی و اوج ، اوج آهنگ (۱) ، دنباله آواز اوج و فرود ، آتش ، غم انگیز ، دیلمان و اندیشه می‌شود.

بخش دستگاه سه گاه این آلبوم نیز شامل درآمد سه گاه و نغمه ، چهار مضراب ، زابل – بسته نگار – مویه و رفتن به مخالف ، چهار مضراب سمفونیک مخالف ، آواز مخالف و فرود و بی واژه است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131