بازگشت بهزاد فروهی با کنسرت نوای نی

بازگشت بهزاد فروهی با کنسرت نوای نی بازگشت بهزاد فروهی با کنسرت نوای نی

بازگشت بهزاد فروهی با کنسرت «نوای نی»

کنسرت «نوای نی» با هنرمندی بهزاد فروهی و تعدادی دیگر از نوازندگان پنجشنبه نوزدهم مرداد ماه در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار می‌شود. به گزارش ایلنا، کنسرت «نوای نی» با اجرای بهزاد فروهی و تعدادی دیگر از نوازندگان موسیقی ازجمله حمید قنبری نوازنده تمبک و شهاب قاسمی نوازنده دف، ساعت ۲۱ پنجشنبه نوزدهم مرداد ماه به همت موسسه فرهنگی هنری «دنگ دنگ کوبان» در فرهنگسرای ارسباران تهران روی صحنه می‌رود.

بهزاد فروهی ازجمله هنرمندانی است که از سال ۵۳ در رادیو به همراه گروه «شهناز» همکاری با جلیل شهناز، علی‌اصغر بهاری، امیر ناصر افتتاح و محمدرضا شجریان را تجربه کرده است. وی از سال ۱۳۵۵ در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی سنتی ایران مشغول تحقیق، تدریس و همکاری شد. وی در مدت فعالیت هنری‌اش با بسیاری از گروه‌های مطرح موسیقی ایرانی به صورت همنوازی و تکنوازی همکاری کرده که از آن جمله می‌توان به آلبوم‌های «آرام جان»، «آهنگ وفا» و «شب سکوت کویر» به خوانندگی محمدرضا شجریان، «موسی و شبان»، «شعر و عرفان» و «چشم به راه» با صدای شهرام ناظری و «راز گل»، «امان از جدایی» و «تازه به تازه» با صدای علیرضا افتخاری اشاره کرد.

آلبوم‌های تکنوازی نی با نام‌های «تنبک و نی»، «یاسمین»، «ناله دشت»، «راز عشق»، «آتش و نی»، «نوای نی» و «آوای بهشت» از جمله آثاری هستند که از این هنرمند در بازار موسیقی منتشر شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131