محمدحسین توتونچیان

مدیر برگزاری پروژه «سی» احتمال آسیب به کاخ سعدآباد را رد کرد

مدیر برگزاری پروژه «سی» احتمال آسیب به کاخ سعدآباد را رد کرد مدیر برگزاری پروژه «سی» احتمال آسیب به کاخ سعدآباد را رد کرد

مدیر برگزاری پروژه «سی» احتمال آسیب به کاخ سعدآباد را رد کرد

مدیر برگزاری پروژه «سی» احتمال هرگونه آسیب این پروژه به کاخ ملت سعدآباد یا محوطه آن را رد کرد و درباره نگرانی‌های مطرح شده از سوی خبرنگاران حوزه میراث فرهنگی توضیحاتی ارائه کرد.

محمدحسین توتونچیان (مدیر برگزاری پروژه «سی») در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره شبهات مطرح شده درباره احتمال آسیب به کاخ ملت سعدآباد به دلیل اجرای کنسرت-نمایش «سی» گفت: اگر خبرنگارانی که این نقدها و شبهات را مطرح کرده‌اند، می‌توانستند از پروژه بازدید کنند، متوجه می‌شدند که هیچ‌کدام از این موارد صحت ندارد.

توتونچیان درباره «بالارفتن بهرام رادان و آویزان شدن او از ستون‌های این کاخ» توضیح داد: آقای رادان از ستون‌های کاخ آویزان نمی‌شود؛ بلکه خودمان جرثقیلی مخصوص آورده‌ایم که بازیگر به وسیله قلاب و طناب صخره‌نوردی به آن متصل است و طنابی که تماشاگر می‌بیند درواقع نقشی در نگهداری بازیگر ندارد.

او همچنین یادآور شد: نگرانی‌هایی نیز درباره اتاق‌های گریم و آماده‌سازی بازیگران مطرح شده بود که باید بگویم ما خودمان شش اتاقک را از جنس نوپان و ام دی‌اف آماده کرده و در محوطه باز و حیاط بیرونی کاخ قرار داده‌ایم که دو اتاق برای گریم بانوان و آقایان و دو اتاق برای تعویض لباس آقایان و خانم‌ها استفاده می‌شود و اصلا از فضای درون کاخ بهره‌برداری نشده است.

توتونچیان همچنین درباره زمین چمن محوطه باز کاخ سعدآباد که صندلی تماشاگران در آن چیده شده است، گفت: هرچند این محوطه پوشیده از علف و سبزه است اما گروه اجرایی پروژه «سی» در قراردادی مکتوب با سازمان میراث فرهنگی متعهد شده پس از پایان اجرا و جمع‌آوری وسایل کار، محوطه را چمن‌کاری کرده و به کاخ سعدآباد تحویل دهد.

مدیر برگزاری پروژه «سی» همچنین درباره شبهه مطرح شده درباره وجود بلندگوها و ارتعاش صدای سیستم‌های صوتی و آسیب‌رسانی‌اش به کاخ گفت: اولا باید این را بگویم که کاخ آنقدر ظریف و حساس نیست که امواج صوتی باعث آسیب‌رسانی به کاخ شود؛ اما باید منتقدان دقت می‌کردند که جهت بلندگوها رو به مردم و پشت به کاخ است.

توتونچیان در رابطه با نقدی که درباره احتمال آسیب نورپردازی به کاخ مطرح شده هم گفت: سال‌هاست این کاخ زیر نور مستقیم آفتاب قرار دارد که اشعه‌های مضرش بیشتر از نور استفاده شده در این کنسرت-نمایش است. ضمن اینکه قرارداد مکتوبی از سوی این پروژه با میراث فرهنگی وجود دارد که در آن تدابیر لازم برای جلوگیری از آسیب به این بنای تاریخی دیده شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  ساز مورد علاقه خود را انتخاب کنید

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131