بازدید نوازندگان ارکستر جوانان جهان از موزه موسیقی

بازدید نوازندگان ارکستر جوانان جهان از موزه موسیقی

بازدید نوازندگان ارکستر جوانان جهان از موزه موسیقی

بازدید نوازندگان ارکستر جوانان جهان از موزه موسیقی
بازدید نوازندگان ارکستر جوانان جهان از موزه موسیقی

ارکستر جوانان جهان به رهبری دامیانو جورانا که مدال ریاست جمهوری کشور ایتالیا به جهت تقدیر از پروژه «صدای ایتالیا برای ایران» را دریافت کرده از موزه موسیقی ایران بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، این گروه از نوازندگان جوان و دانشجوی کشورهای مختلف جهان تشکیل شده است که به رهبری دامیانو جورانا از ایتالیا، برای حضور در پروژه بین‌المللی «صدای ایتالیا برای ایران» (کنسرت مشترک با ارکستر سمفونیک تهران) به ایران وارد شدند،  از موزه موسیقی ایران و مجموعه فرهنگی این موزه بازدید نمودند.

اعضای این ارکستر پس از بازدید از نگارخانه و آثار نقاشی هنرمندان نمایشگاه گروهی درنگارخانه شهر آوا ، در سالن این مجموعه سولیست گروه  فابریزیو فالاسکا با ویلن قطعاتی را اجرا کرد. اغلب نوازندگان ضمن آشنایی با طرز ساخت سازهای ایرانی  در کارگاه ساخت ساز موزه موسیقی و طریقه ی نواختن برخی از سازها آشنا شدند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131