وضعیت جسمی هوشنگ ظریف رو به بهبودی‌ست

وضعیت جسمی هوشنگ ظریف رو به بهبودی‌ست

وضعیت جسمی هوشنگ ظریف رو به بهبودی‌ست
وضعیت جسمی هوشنگ ظریف رو به بهبودی‌ست

صالح همسر هوشنگ ظریف گفت: حال همسرم بهتر شده است.

پروین صالح (همسر هوشنگ ظریف) درباره وضعیت جسمانی این هنرمند به خبرنگار ایلنا؛ گفت: حال همسرم بهتر شده و خدا را شکر رو به بهبودی است.

 او با بیان اینکه هنوز خبر درگذشت فرهنگ شریف را به استاد ظریف نداده‌ایم؛ ادامه داد: به دستور پزشک معالج این خبر را به او نداده‌ایم چراکه استاد ظریف و زنده‌یاد فرهنگ شریف دوستان بسیار صمیمی باهم بودند و این خبر قطعا حال استاد را بدتر خواهد کرد.

هوشنگ ظریف استاد تار بیش از 50 سال از عمرش را پای موسیقی گذاشته و توانسته تاثیرات فراوانی در تاریخ موسیقی ایران داشته است. او شاگرد استادانی چون علی‌اکبرخان شهنازی، روح‌الله خالقی، موسی و جواد معروفی بوده است. ظریف بعدها با مهارتی که در نواختن «تار» یافت؛ شاگردانی چون حسین علیزاده، ارشد طهماسبی، داریوش طلایی و حمید متبسم را آموزش داد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131