کنسرت و سخنرانی مجید ناظم‌پور در کشور تونس

کنسرت و سخنرانی مجید ناظم‌پور در کشور تونس

کنسرت و سخنرانی مجید ناظم‌پور در کشور تونس

کنسرت و سخنرانی مجید ناظم‌پور در کشور تونس
کنسرت و سخنرانی مجید ناظم‌پور در کشور تونس

به دعوت وزارت فرهنگ کشور تونس و با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، مجید ناظم پور نوازنده عود و پژوهشگر موسیقی، درتاریخ سی‌ام مهر و دوم آبانماه در دانشگاه موسیقی کشور تونس به نوازندگی و سخنرانی خواهد پرداخت.

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، مجید ناظم‌پور نوازنده عود و پژوهشگر موسیقی سی‌ام مهرماه در کشور تونس به اجرای موسیقی پرداخته و در موضوع «مروری بر تاریخ موسیقی شرق» و «اشتراکات و اختلافات بین موسیقی عربی و ایرانی» سخنرانی خواهد کرد.

ناظم‌پور در این اجرا با ساز «بربت» با همراهی «دف» به نوازندگی سمیرا آمیزطبع قطعاتی از ساخته‌های خود از جمله: تصنیف «وداع» به خوانندگی خود، «تمدن خراسان» «راز ساحل»  «رهگذر» «تابلوهای یک زندگی» و بخشی نیز با «بداهه نوازی» در دستگاه‌های ایرانی به روی صحنه خواهد رفت.

این نوازنده عود در ادامه برنامه خود به سخنرانی در دو بخش «مروری بر تاریخ موسیقی شرق» و «اشتراکات و اختلافات بین موسیقی عربی و ایرانی» خواهد پرداخت.

این برنامه به دعوت وزارت فرهنگ کشور تونس و با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این کشور در تاریخ سی‌ام مهر و دوم آبانماه در دانشگاه موسیقی کشور تونس  برگزار می‌شود.

مجید ناظم‌پور تاکنون درکشور های مختلف سخنرانی و کنسرت داشته است. وی تاکنون آلبوم‌ها و کتابهای متعددی از جمله کتاب «داستان بربت» (مروری بر تاریخ پنج هزار ساله ساز عود) «کاربرد موسیقی در هیپنوتیزم درمانی و مراقبه» «مهارت عودنوازی» (آموزش نوازندگی عود در 6جلد) «مجموعه قطعاتی برای ساز عود» و آلبوم‌های «فلسفه» «حکمت» «راز ساحل» «کنسرت بربت» «زریاب» و «مردی برای تمام فصول» را منتشر کرده است.

از جمله فعالیت‌های شاخص این هنرمند می‌توان به داوری بین‌المللی مسابقات عود در کشور های عربی، سخنرانی و نوازندگی در فستیوال های تخصصی عود در کشور های سوریه، مراکش، عمان، قطر، الجزایر، تونس، لبنان و اتریش و نیز بازسازی سازهای فراموش شده قدیم ایران اشاره کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131