لزوم توجه گروه‌ها به نشست‌ها و پاسخگویی به رسانه‌ها

لزوم توجه گروه‌های موسیقی به نشست‌های خبری و پاسخگویی به رسانه‌ها

لزوم توجه گروه‌های موسیقی به نشست‌های خبری و پاسخگویی به رسانه‌ها

لزوم توجه گروه‌های موسیقی به نشست‌های خبری و پاسخگویی به رسانه‌ها
لزوم توجه گروه‌های موسیقی به نشست‌های خبری و پاسخگویی به رسانه‌ها

اولین روز از نشست های خبری بخش تلفیقی سی و دومین جشنواره موسیقی فجر در حالی برگزار شد که نمایندگان هر سه گروه شرکت کننده انگیزه چندانی برای ارائه توضیح درباره اجراهای پیش‌رو نداشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، در حالیکه ستاد خبری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر طبق سنت حسنه سال گذشته مبنی بر برگزاری نشست‌های خبری تعدادی از گروه های شرکت کننده در جشنواره، برنامه از قبل تنظیم شده ای را در بخش تلفیقی امسال هم تدارک دیده است، اما حضور نمایندگان سه گروه از چهار گروه اعلام شده در روز اول نشست ها نشان داد که آنها نه حرف تازه ای برای گفتن دارند و نه از انگیزه لازم برای حضور در یک نشست رسانه ای برخوردارند.

گروه های «داماهی»، «بمرانی» و «کیان پورتراب» مجموعه هایی بودند که طبق برنامه اعلام شده ستاد خبری می بایست روز سه شنبه ۱۴ دی ماه نشست رسانه ای خود را برگزار کنند. البته پیش از این قرار بود گروه «کماکان» نیز در این برنامه ها حضور داشته باشد که به دلیل بروز برخی از مشکلات اداری برای گروه که ارتباطی هم با جشنواره نداشته است، در این نشست حضور پیدا نکردند.

این نشست ها در حالی برگزار شد که به نظر می آمد نمایندگان گروه ها نه انگیزه چندانی برای شرکت در نشست داشتند و نه سعی داشتند پیرامون رپرتوار کنسرت هایشان در ایام جشنواره توضیحات کاملی را در اختیار اهالی رسانه که به احترام آنها در نشست حضور داشتند، ارائه دهند. همچنین معدود خبرنگارانی که درباره فضای موجود کنسرت ها سوالاتی را با نمایندگان این گروه ها در میان گذاشتند آنها با بی میلی به سوالات آنها پاسخ دادند.

به هر حال به نظر می آید با توجه به اهمیت و منزلت جشنواره موسیقی فجر به عنوان مهم ترین رویداد موسیقایی کشور، لازم است ستاد برگزاری جشنواره شرایطی را فراهم کند که نشست های رسانه ای در وقتی کوتاه اما مفید و موثر برای اهالی رسانه برگزار شود، چراکه تجربه‌ای که امروز پشت سر گذاشته شد موجب کاهش اعتبار رسانه ای جشنواره خواهد شد.

طبق برنامه اعلام شده از سوی ستاد خبری جشنواره موسیقی فجر روز چهارشنبه ۱۵ دی ماه میلاد درخشانی، گروه «کاکو بند» و کاوه آفاق و روز شنبه ۱۸ دی آریا عظیمی نژاد، اشکان خطیبی و حجت اشرف زاده نشست های رسانه ای خود را برگزار می کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131