×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 27

ارکستر ملی در چهارمین روز جشنواره فجر به صدا درمی‌آید

ارکستر ملی در چهارمین روز جشنواره فجر به صدا درمی‌آید

ارکستر ملی در چهارمین روز جشنواره فجر به صدا درمی‌آید
ارکستر ملی در چهارمین روز جشنواره فجر به صدا درمی‌آید

چهارمین روز جشنواره موسیقی فجر با اجرای ارکستر ملی به خوانندگی علیرضا افتخاری همراه است. از مهرماه امسال که فریدون شهبازیان چوب رهبری این ارکستر را به دست گرفته، این اولین اجرای صحنه‌ای ارکستر ملی است.

به گزارش ایسنا، تالار وحدت دوشنبه ٢٧ دی‌ماه میزبان اجرای ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی علیرضا افتخاری است. این اجرا ساعت ١٨:٣٠ برگزار می‌شود.

در ادامه، ارکستر «نیلپر» و گروه «خنیاگران مهر» در یک سانس مشترک (ساعت ٢١:٣٠) در همین تالار اجرا خواهند کرد.

تالار رودکی ساعت ١٨:٣٠ و ٢١:٣٠ به ترتیب شاهد اجرای گروه ارمنستانی «آزار» و ارکستر فیلارمونیک کردستان خواهد بود. پیش از این قرار بود گروه «شوسان تریو» در یک سانس مشترک با «آزار» به صحنه برود، اما اجرای «شوسان تریو» لغو شد. دلیل این موضوع «کافی نبودن تاریخ اعتبار گذرنامه یکی از اعضایش» اعلام شد.

دو گروه «داماهی» و «کماکان» نیز ساعت ١٨:٣٠ و ٢١:٣٠ در برج آزادی برای مخاطبان اجرا می‌کنند.

فرهنگسرای نیاوران نیز شاهد هنرنمایی گروه «آن» در ساعت ١٨:٣٠ و گروه «لوتوس» در ساعت ٢١:٣٠ خواهد بود.

میثم ابراهیمی ساعت ١٩ و اشوان ساعت ٢٢ در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی روی صحنه می‌روند. محمد علیزاده نیز اولین اجرا از چهار اجرای خود در این جشنواره را در ساعت ٢١:٣٠ در برج میلاد برگزار خواهد کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131