کنسرت اردشیر کامکار با همراهی گنجه‌ای و اسدالهی

کنسرت اردشیر کامکار با همراهی گنجه‌ای و اسدالهی کنسرت اردشیر کامکار با همراهی گنجه‌ای و اسدالهی

اردشیر کامکار کنسرتی را با همراهی وحید اسدالهی (نوازنده نقاره) و کامبیز گنجه‌ای (نوازنده تنبک) 15 اردیبهشت در شهر شیراز روی صحنه می‌برد.

اردشیر کامکار ضمن اعلام این خبر به خبرنگار ایلنا گفت: ما در این کنسرت که در سالن احسان شیراز برگزار می‌شود بیش از 50 درصد قطعات‌مان را به صورت بداهه‌نوازی با همراهی وحید اسدالهی (نوازنده نقاره) و کامبیز گنجه‌ای (نوازنده تنبک) اجرا خواهیم کرد.

کامکار درباره رپرتوار این کنسرت گفت: بخش اول کنسرت ما که به صورت بداهه است در دستگاه راست‌پنجگاه و ماهور اجرا می‌شود و بخش دوم برنامه نیز که به اجرای قطعاتی از ساخته‌های خودم اختصاص دارد در دستگاه نوا طراحی شده است.

این آهنگساز و نوازنده کمانچه در ادامه درباره گسترش کنسرت‌های بدون کلام در استان‌هایی به غیر از تهران عنوان کرد: در ایران اساتید گذشته ما بسیار موسیقی بی‌کلام کار کرده‌اند منتهی همواره این آثار در قالب نوار کاست، سی‌دی و پخش از رادیو و تلویزیون منتشر شده و چندان به صورت اجرای کنسرت به مردم ارائه نشده است؛ از این رو مردم کشورمان بیشتر نسبت به موسیقی باکلام و خواننده‌ و شعر استقبال نشان می‌دهند.

وی همچنین افزود: از مدت‌ها قبل این دغدغه ما بوده که بتوانیم موسیقی بدون‌کلام و خود موسیقی را برای مردم اجرا کنیم و آنها نیز با چنین موسیقی‌هایی ارتباط برقرار کنند؛ همچنین خود ساز و قدرت تکنیکی‌اش را هم بشناسند. البته این موضوع در بین مردم عادی فراگیر نشده است.

اردشیر کامکار عنوان کرد: در کنسرت‌های بدون‌کلامی که در شهرستان‌ها برگزار می‌شود معمولا مخاطب اصلی هنرجویان موسیقی هستند. امروزه اگر دیده می‌شود از یک کنسرت بی‌کلام استقبال بسیار خوبی شده به دلیل شهرت نوازندگان آن کنسرت‌ها بوده است و نه خود موسیقی. من ازجمله کسانی هستم که آرزو دارم روزی فرا برسد که عامه مردم به سطحی از ذائقه شنیداری برسند که از این نوع موسیقی به خاطر تکنیک نوازندگی و سطح هنری نوازنده‌ها از کنسرتی استقبال کنند و نه به دلیل شهرت‌شان.

این موزیسین گفت: من بیشتر تقاضایم از هنرجویان موسیقی است که باید تفاوتی با مردم عادی داشته باشند و تحت تاثیر تبلیغات قرار نگیرند و آگاهانه از برنامه‌ها و کنسرت‌هایی که بار هنری واقعی دارند، استقبال کنند.  

کامکار همچنین عنوان کرد: من خودم در شهرهای مختلفی کنسرت‌هایی از موسیقی بی‌کلام را اجرا کرده‌ام که بیشتر استقبال از سوی هنرجوهای موسیقی بوده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131