برای ادامه راه استعدادهای جشنواره موسیقی جوان تصمیم‌گیری خواهیم کرد

برای ادامه راه استعدادهای جشنواره موسیقی جوان تصمیم‌گیری خواهیم کرد برای ادامه راه استعدادهای جشنواره موسیقی جوان تصمیم‌گیری خواهیم کرد

علی مرادخانی در گفتگو با ایلنا:

برای ادامه راه استعدادهای جشنواره موسیقی جوان تصمیم‌گیری خواهیم کرد

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تشکیل جلساتی جهت برنامه‌ریزی برای ادامه حمایت از فعالیت‌های برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان خبر داد.

علی مرادخانی (معاون امور هنری وزارت ارشاد) در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، درباره یازدهمین جشنواره موسیقی جوان گفت: یکی از موفق‌ترین جشنواره‌هایی که در طول این سال‌ها داشتیم همین جشنواره موسیقی جوان است و من از سال‌ها قبل این جشنواره را دنبال می‌کردم. در واقع طرح و ایده‌ی آن را در زمانی که در دفتر موسیقی بودم با دوستان مطرح کردیم تا مجموعه‌ای از فعالیت‌ها را به صورت تخصصی جدا کنیم و آهسته آهسته آنها را به یک جریان کاری تبدیل کنیم.

مرادخانی در ادامه افزود: وقتی جوانان وارد عرصه شوند می‌توان با توجه به آنها انگیزه داد و می‌توانیم امیدوار شویم که در آینده فعالیت‌های مهمی انجام دهند و کارها را در دست بگیرند.

وی همچنین عنوان کرد: خوشبختانه جشنواره موسیقی جوان تا به امروز ادامه پیدا کرده است و هم اکنون شاهد دوره یازدهم آن هستیم هرچند برخی سال‌ها وقفه‌هایی نیز در روال برگزاری آن اتفاق افتاد اما من خوشحال هستم که بگویم در سال‌های اخیر ما توانستیم بخش موسیقی نواحی را نیز به این جشنواره اضافه کنیم، چراکه من فکر می‌کردم اگر این بخش را وارد کار کنیم تبدیل به یک جریان تأثیرگذار در آینده خواهد شد و روی حوزه کاری آن نیز تأثیر مستقیم می‌گذارد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خوشبختانه طبق گزارش‌هایی که به من داده‌اند شاهد استقبال بسیار خوبی از بخش موسیقی نواحی و هم از سایر بخش‌ها هستیم و جوان‌های بسیار فوق العاده‌ای در جشنواره شرکت کرده‌اند. حتی موسیقی دستگاهی جوان‌ها و نوجوان‌هایی را می‌بینیم که تمام ردیف موسیقی دستگاهی را از حفظ هستند و این بسیار جالب توجه است.

علی مرادخانی هم‌چنین گفت: امیدوار هستم روز به روز جشنواره موسیقی جوان با حضور موزیسین‌های جوان پیشرفت داشته باشد و ما شاهد فعالیت‌ها و موفقیت‌های آن‌ها در عرصه‌های مختلف فرهنگی و به ویژه در اجراهای صحنه‌ای و ضبط‌های موسیقی باشیم.

 مرادخانی همچنین درباره حمایت از برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان پس از جشنواره گفت: من با اساتید و دوستان جلساتی را در طول جشنواره خواهیم داشت و همچنین از بخش‌های مختلف این جشنواره قطعاً دیدن خواهم کرد تا به این جمع‌بندی برسیم که برای این استعدادها پس از جشنواره چه کار مهمی می‌توانیم انجام بدهیم. طی جلسات با اساتید و دوستان و شنیدن نظرات مختلف درباره ادامه راه این استعدادها تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131