چاپ کردن این صفحه

برای ادامه راه استعدادهای جشنواره موسیقی جوان تصمیم‌گیری خواهیم کرد

برای ادامه راه استعدادهای جشنواره موسیقی جوان تصمیم‌گیری خواهیم کرد برای ادامه راه استعدادهای جشنواره موسیقی جوان تصمیم‌گیری خواهیم کرد

علی مرادخانی در گفتگو با ایلنا:

برای ادامه راه استعدادهای جشنواره موسیقی جوان تصمیم‌گیری خواهیم کرد

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تشکیل جلساتی جهت برنامه‌ریزی برای ادامه حمایت از فعالیت‌های برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان خبر داد.

علی مرادخانی (معاون امور هنری وزارت ارشاد) در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، درباره یازدهمین جشنواره موسیقی جوان گفت: یکی از موفق‌ترین جشنواره‌هایی که در طول این سال‌ها داشتیم همین جشنواره موسیقی جوان است و من از سال‌ها قبل این جشنواره را دنبال می‌کردم. در واقع طرح و ایده‌ی آن را در زمانی که در دفتر موسیقی بودم با دوستان مطرح کردیم تا مجموعه‌ای از فعالیت‌ها را به صورت تخصصی جدا کنیم و آهسته آهسته آنها را به یک جریان کاری تبدیل کنیم.

مرادخانی در ادامه افزود: وقتی جوانان وارد عرصه شوند می‌توان با توجه به آنها انگیزه داد و می‌توانیم امیدوار شویم که در آینده فعالیت‌های مهمی انجام دهند و کارها را در دست بگیرند.

وی همچنین عنوان کرد: خوشبختانه جشنواره موسیقی جوان تا به امروز ادامه پیدا کرده است و هم اکنون شاهد دوره یازدهم آن هستیم هرچند برخی سال‌ها وقفه‌هایی نیز در روال برگزاری آن اتفاق افتاد اما من خوشحال هستم که بگویم در سال‌های اخیر ما توانستیم بخش موسیقی نواحی را نیز به این جشنواره اضافه کنیم، چراکه من فکر می‌کردم اگر این بخش را وارد کار کنیم تبدیل به یک جریان تأثیرگذار در آینده خواهد شد و روی حوزه کاری آن نیز تأثیر مستقیم می‌گذارد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خوشبختانه طبق گزارش‌هایی که به من داده‌اند شاهد استقبال بسیار خوبی از بخش موسیقی نواحی و هم از سایر بخش‌ها هستیم و جوان‌های بسیار فوق العاده‌ای در جشنواره شرکت کرده‌اند. حتی موسیقی دستگاهی جوان‌ها و نوجوان‌هایی را می‌بینیم که تمام ردیف موسیقی دستگاهی را از حفظ هستند و این بسیار جالب توجه است.

علی مرادخانی هم‌چنین گفت: امیدوار هستم روز به روز جشنواره موسیقی جوان با حضور موزیسین‌های جوان پیشرفت داشته باشد و ما شاهد فعالیت‌ها و موفقیت‌های آن‌ها در عرصه‌های مختلف فرهنگی و به ویژه در اجراهای صحنه‌ای و ضبط‌های موسیقی باشیم.

 مرادخانی همچنین درباره حمایت از برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان پس از جشنواره گفت: من با اساتید و دوستان جلساتی را در طول جشنواره خواهیم داشت و همچنین از بخش‌های مختلف این جشنواره قطعاً دیدن خواهم کرد تا به این جمع‌بندی برسیم که برای این استعدادها پس از جشنواره چه کار مهمی می‌توانیم انجام بدهیم. طی جلسات با اساتید و دوستان و شنیدن نظرات مختلف درباره ادامه راه این استعدادها تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
موسیقی هنری ایران

آخرین‌ها از موسیقی هنری ایران

موارد مرتبط