رونمایی از کتاب چهره های معاصر موسیقی ایران

رونمایی از کتاب چهره های معاصر موسیقی ایران رونمایی از کتاب چهره های معاصر موسیقی ایران

رونمایی از کتاب چهره‌های معاصر موسیقی ایران/تقویم‌های مریم زندی به بازار می‌آید

کتاب «چهره‌های معاصر موسیقی ایران» مریم زندی روز جمعه اول دیماه در گالری ایوان رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پنجمین جلد از مجموعه‌ی «چهره‌‌ها»ی مریم زندی روز جمعه اول دیماه ساعت ۴ عصر، در گالری ایوان رونمایی خواهد شد.

این عکاس درباره کتاب تازه‌اش گفت: کتاب «چهره‌های معاصر موسیقی ایران» عنوان پنجمین و آخرین جلد از مجموعه‌ی چهره‌هاست که به‌زودی روانه بازار کتاب می‌شود. به همین مناسبت نمایشگاهی از ۲۰ - ۲۵ تا از عکس‌های کتاب، در گالری ایوان به نمایش درمی‌آید. البته انتخاب تعداد محدودی عکس از بین این همه فریم کار دشواری است.

‌وی ادامه داد: چون کتاب به اهالی موسیقی ایران اختصاص دارد، اجرای زنده‌ی موسیقی نیز در روز افتتاحیه نمایشگاه خواهیم داشت. یک فیلم کوتاه نیز از روند ۱۶ ساله‌ی عکس‌برداریِ این کتاب نیز تهیه شده که پخش می‌شود. این نمایشگاه تا یک هفته ادامه خواهد داشت.

این عکاس درباره‌ی تقویم‌هایش نیز گفت: تقویم‌های سال نود و هفت چاپ شده و تا هفته‌ی آینده روانه‌ی بازار می‌شود. یکی از تقویم‌ها مثل هر سال، «مائده‌های ایرانی» است. دیگری یک تقویم کوچک است که موضوع‌اش «سیب» است. سومین تقویم هم «چینش گُل» نام دارد که تصاویر مختلفی از گُل است که در آتلیه‌ام عکاسی کرده‌ام. امسال به خاطر چاپ کتاب موسیقی، تقویم‌ها با کمی تأخیر به بازار آمد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131