چاپ کردن این صفحه

عثمان محمدپرست تجلیل می‌شود

عثمان محمدپرست تجلیل می‌شود عثمان محمدپرست تجلیل می‌شود

عثمان محمدپرست تجلیل می‌شود

عثمان محمدپرست، پیشکسوت دوتار نوازی خراسان در هفته موسیقی خراسان در تهران تجلیل می‌شود.

به گزارش ایلنا، هفته موسیقی خراسان با هدف تجلیل و بزرگداشت موسیقی نواحی ایران و نیز توجه به نسل جوان این موسیقی در حالی از 14 تا 18 اسفند برگزار می‌شود طی آن قرار است از عثمان محمدپرست تجلیل شود.

 مراسم به همت موسسه فرهنگی –هنری هواداران هنر ایرانیان  و با حضور 5 گروه موسیقی در تالار فردوسی  خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.

عثمان محمدپرست معروف به عثمان خوافی از بازماندگان دوتارنوازی منطقه خواف است که  برای اولین بار در سال 91 در قالب مراسمی با حضور محمود دولت آبادی ضمن تجلیل، از سردیسش رونمایی شد.

همچنین شهریورماه امسال نیز نخستین کاشی ماندگار خراسان‌رضوی در راستای حفظ میراث ناملموس کشور از سوی اداره‌کل میراث‌فرهنگی خراسان‌رضوی بر سر در منزل عثمان محمد پرست نصب شد.

مراسم تجلیل از دوتارنواز برجسته خراسان جمعه 18 اسفندماه ساعت 19:45 در آخرین روز هفته موسیقی خراسان در تهران برگزار خواهد شد.

گروه‌های محلی «پیوند تربت» به سرپرستی  عباسعلی اسماعیلی 14 اسفند، «ژنده پیل» به سرپرستی احمد شامی شهدآبادی 15 اسفند، «صبا» به سرپرستی خلیل شیری 16 اسفند، «دل شیدا» به سرپرستی غلامحسن سلامی 17 اسفند و «سیمرغ» به سرپرستی میثم قومورلو 18 اسفند به اجرای موسیقی منطقه خود خواهند پرداخت.

بلیت‌های این کنسرت‌ها که  14 تا 16 اسفند ساعت 18:45 و 17 و 18 اسفندماه در دو سئانس 17:20 و 18:45 برگزار می‌شود، از هم اکنون در سایت  www.artfansclub.com به فروش می‌رسد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
موسیقی هنری ایران

آخرین‌ها از موسیقی هنری ایران

موارد مرتبط