فستیوال چهار روزه موسیقی الکترونیک تهران به کار خود پایان داد

فستیوال چهار روزه موسیقی الکترونیک تهران به کار خود پایان داد فستیوال چهار روزه موسیقی الکترونیک تهران به کار خود پایان داد

فستیوال چهار روزه موسیقی الکترونیک تهران به کار خود پایان داد

نخستین دوره از فستیوال موسیقی الکترونیک تهران با برگزاری 10 اجرا به کار خود پایان داد. به گزارش ایلنا، آخرین اجراهای نخستین دوره فستیوال موسیقی الکترونیک تهران جمعه 18 اسفند با اجرای پیام رونق، Gemz Balzan و Jetpack برگزار شد.

در روزهای گذشته این فستیوال، محمد مسلمی سبک‌های مختلفی از موسیقی الکترونیک را اجرا کرد و از افرادی بود که تمامی بلیت‌های کنسرت او بفروش رفت و تمدید شد. این موزیسین درباره اجرا در نخستین فستیوال موسیقی الکترونیک تهران گفت: من زیر شاخه خاصی از الکترونیک را اجرا نکردم. ترکیبی از صداهای الکترونیک را با بی پی ام زیر ۱۰۰ اجرا کردم. خیلی خوشحالم این فستیوال اتفاق افتاد و افتتاح شد و خستگی همه دست‌اندرکاران در رفت و همینطور مخاطب موسیقی یک مقدار اعتمادش دوباره جلب شد.

اشکان صدیق آذر (Ashcome) که از اعضای گروه محمد علیزاده نیز بوده در روز اجرایش با استقبال دوستداران موسیقی رو به رو شد و همه ارکستر محمد علیزاده نیز به عنوان مهمان در سالن اجرای برنامه‌اش حضور داشتند.

Elemaun و Xashrav هنرمندانی بودند که در شب سوم فستیوال به اجرای برنامه پرداختند.

در اولین سئانس از این اجرا، علی پناهی در قالب پروژه اِلِمان روی صحنه رفت. پروژه‌ای که به گفته او از سال ۲۰۰۸ آغاز شده و کشورهای زیادی را پیموده و پس از اجرا در شیراز به این فستیوال رسیده است.

این هنرمند درباره اجرای خو گفت: سبک این پروژه عملا تلفیقی از موسیقی اکسپریمنتال و الکترونیک است و بر پایه‌ موسیقی نواحی و مقامی ایرانی استوار است. در این پروژه سعی شده موسیقی مقامی و نواحی به شکلی مدرن‌تر و به روزتر از قبل یه مخاطب عرضه شود تا بتواند اتفاقی جدید در موسیقی خلق کند و برای مخاطب شکل و حالتی جذاب به خود بگیرد.

اما سئانس دوم اجرای شب دوم متعلق به خشایار روانگر با نام هنری xashrav بود که پیشتر قطعات او را به صورت جداگانه و در همکاری با گروه دنگ شو دیده و شنیده شده است.

روانگر در این اجرا از سازهایی نظیر گیتار، ساکسوفون و درامز استفاده کرده بود. عملا این اجرا را شاید بتوان یک اجرای آکوستیک با استفاده متفاوتی از ابزار موسیقی الکترونیک قلمداد کرد.

محمد رجبی، Ali i.A.N، M.H Project سه هنرمندی بودند که در شب سوم فستیوال به اجرای برنامه پرداختند. پیام رونق، Gemz Balzan و Jetpack سه موزیسینی بودند که در آخرین روز این فستیوال جمعه 18 اسفند در پردیس چارسو روی صحنه رفتند.

حمید خسروبیگی مدیریت این فستیوال را برعهده داشت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131