زمزمه برکناری مدیر عامل بنیاد رودکی/ تشکری‌نیا جایگزین می‌شود؟

زمزمه برکناری مدیر عامل بنیاد رودکی/ تشکری‌نیا جایگزین می‌شود؟

زمزمه برکناری مدیر عامل بنیاد رودکی/ تشکری‌نیا جایگزین می‌شود؟
زمزمه برکناری مدیر عامل بنیاد رودکی/ تشکری‌نیا جایگزین می‌شود؟

 

برخی شنیده ها حاکی از تغییر احتمالی مدیر عامل بنیاد رودکی (وابسته به معاونت امور هنری وزارت ارشاد) و جایگزینی اکبر تشکری نیا در این سمت، است.

 

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، بنیاد رودکی سال 1381 به منظور پیشرفت و توسعه هنر همتراز با شأن تاریخی، دینی و ملی هنر، به صورت مؤسسه عمومی غیردولتی زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد‌اسلامی تشکیل شد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ریاست هیات امنای این بنیاد را برعهده دارد.

 

بهرام جمالی فروردین ماه سال 93 با حکم علی جنتی مدیر عامل بنیاد رودکی شد. اما برخی شنیده ها حاکی از تغییر احتمالی مدیر عامل بنیاد رودکی (وابسته به معاونت امور هنری وزارت ارشاد)، است. اکبر تشکری نیا مدیر عامل سابق شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران جایگزین احتمالی بهرام جمالی خواهد بود.

 

طی روزهای گذشته مساله واگذاری موزه توسعه هنرهای معاصر به بنیاد رودکی با برخی اعتراضات همراه شده بود. اعتراضاتی که در نهایت با تکذیب چندباره مقامات وزارت ارشاد همراه شد. سال گذشته نیز ارکسترهای دولتی (سمفونیک و ملی) به این بنیاد واگذار شدند.

 

«اعتراض اهالی تئاتر به اجرای نمایش های درجه چندم در تالار وحدت»، «خداحافظی بسیاری از نوازندگان ارکستر سمفونیک و ملی از این مجموعه به خاطر مسائل مالی و اداری»، «اجرای کنسرت های گروه های فاقد درجه هنری الف در تالار وحدت»، «استعفای چندباره علی رهبری»، «تعطیلی ارکستر سازهای ملی»، و ... برخی از حواشی یک ساله گذشته بنیاد رودکی بوده است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131