جشنواره موسیقی فجر در همدان پایان یافت

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی فجر 94 بازدید: 3017

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جشنواره موسیقی فجر در همدان پایان یافت

جشنواره موسیقی فجر در همدان
جشنواره موسیقی فجر در همدان

هجدهمین جشنواره موسیقی فجر استان همدان در نهاوند با معرفی برگزیدگان در بخش‌های تک‌نوازی و گروه‌نوازی به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه همدان، در مراسم اختتامیه که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری و علاقه‌مندان به موسیقی از سراسر استان حضور داشتند و هیئت داوران پس از خواندن بیانیه و آرای داوران، برترین‌های این جشنواره را معرفی کردند.

براساس رأی داوران جشنواره، در بخش گروه‌نوازی گروه تمنا از همدان اول، گروه ارغوان از اسدآباد دوم و گروه راز دل از شهر همدان سوم شدند.

در بخش تک‌نوازی که در 9 ساز موسیقی اجرا شد، در ساز نی یاسر کلهر از نهاوند، اصلان طالبی از اسدآباد و امین شراعی از همدان به ترتیب اول تا سوم شدند.

در بخش ساز ویولن میلاد رضایی از نهاوند، مهرداد آهن‌چیان و محمدرضا صالحی هر دو از همدان به ترتیب اول تا سوم شدند.

در سنتورنوازی مهیار بیات از همدان مقام اول، نیما گودرزی از نهاوند مقام دوم و علیرضا سعیدی و علی پوراقبالی هر دو از همدان مشترک سوم شدند.

در ساز کمانچه سهراب بحیرایی از شهرستان نهاوند مقام اول، بهنام بیات از همدان مقام دوم و حامد ربانی از همدان و احمد نوابی از نهاوند به‌طور مشترک مقام سوم را کسب کردند.

در دف‌نوازی حسین احمدی‌نشاط از همدان، مهدی سیاوشی از نهاوند و صادق سنایی از همدان به ترتیب به‌عنوان مقام‌های اول تا سوم معرفی شدند.

در تمبک‌نوازی نیز پویان موسویان، احسان رسولی‌ثمر هر دو از شهرستان همدان و بهنام بهروزی و کامیار مهرآفرین هر دو از همدان به‌طور مشترک مقام سوم جشنواره را به‌دست آوردند.

در تنبورنوازی مجتبی نوروزی و امیرحسین گلزاری هر دو از شهرستان همدان به ترتیب اول و دوم شدند و حسین مومیوند و وحید سلگی هر دو از نهاوند به‌طور مشترک سوم شدند.

در تک‌نوازی ساز تار سینا منتظری، سهیل چهل‌امیران و تارا پیراینده هر سه از همدان به ترتیب عنوان‌های اول تا سوم این بخش را به‌دست آوردند.

در تک‌نوازی ساز سه‌تار نیز مهدی حیدریان، نادر مستقا هر دو از شهرستان همدان و مهدی رشیدی از شهرستان نهاوند موفق شدند، در رده اول تا سوم قرار گیرند.

در رشته آواز نیز از سوی هیئت داوران احمد طالبی از شهرستان همدان به‌عنوان مقام دوم و حمید محمدظاهری از شهرستان تویسرکان مقام سوم را به‌دست آوردند.

هیئت داوران در این بخش، کسی را شایسته رتبه اول ندانست.

هجدهمین جشنواره موسیقی فجر استان همدان به مدت دو روز در شهرستان نهاوند در دو بخش گروه‌نوازی و تک‌نوازی برگزار شد و در پایان به برگزیدگان جشنواره تندیس جشنواره همراه جوایز و لوح تقدیر اهدا شد.

داوری این جشنواره را بهنام وادانی، سعید ثابت و فرهاد احمدی از تهران برعهده داشتند.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131