کنسرت "سیر"، مسعود شعاری و کریستف رضاعی برگزار شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی فجر 94 بازدید: 3009

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کنسرت "سیر"، مسعود شعاری و کریستف رضاعی برگزار شد

هم‌نشینی دل‌نشین سازهای غربی و شرقی در سیر
هم‌نشینی دل‌نشین سازهای غربی و شرقی در سیر

موسیقی هنری ایران: کنسرت «سیر» با هم‌نوایی سازهای غربی و شرقی در تالار وحدت اجرا شد.

به گزارش خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، کنسرت موسیقی «سیر» با همکاری مشترک مسعود شعاری و کریستف رضاعی و اجرای ارکستر سمفونیک تهران به رهبری بردیا کیارس در قالب سی‌ویکمین جشنواره موسیقی فجر برنامه‌اش را اجرا کرد.

این کنسرت که با هم‌نوازی سه‌تار توسط مسعود شعاری و طبلا توسط درشن آنند آغاز شد، پس اجرای چند قطعه، با روی سن آمدن گروه ارکستر سمفونیک تهران ادامه یافت.

ارکستر سمفونیک نیز قطعه نخست را با نواختن سازهای نی و پیانو آغاز کرد و در ادامه، دیگر سازهای ارکستر شروع به نواختن کردند.

هماهنگی بین سازهای غربی و شرقی در این کنسرت قابل توجه بود و به‌خوبی نشان می‌داد که کریستف رضاعی به‌عنوان تنظیم‌کننده بیشتر قطعات، در کارهایش از موسیقی کهن ایرانی و موسیقی دوره رنسانس الهام گرفته است.

برنامه اعلام‌شده برای این کنسرت که شامگاه (یکشنبه، 25 بهمن‌ماه) روی صحنه رفت، به این ترتیب بود: سیر به آهنگسازی مسعود شعاری، صلح به آهنگسازی مسعود شعاری و تنظیم کریستف رضایی، حضور به آهنگسازی مسعود شعاری و تنظیم کریستف رضایی، آن سوی سخن به آهنگسازی سینا شعاری، شور عشق به آهنگسازی مسعود شعاری و تنظیم کریستف رضایی، تصنیف به آهنگسازی و تنظیم کریستف رضاعی، دایره به آهنگسازی و تنظیم کریستف رضاعی و همچنین لالایی به آهنگسازی و تنظیم کریستف رضاعی.

همچنین در این کنسرت که علی رهبری - مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران - و حسن ریاحی - دبیر جشنواره موسیقی فجر - نیز در آن حضور داشتند، آرش قلی‌پور (تنبک)، سینا شعاری (بربت و گیتار)، نیما جوزی (نی) و درشن آنند (طبلا) نواختند.

بیست و پنجم بهمن نود و چهار

 

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131