اجرای گروه های کامنت، پالت، صفرنژاد، کشیشی، اشگواری

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی فجر 94 بازدید: 2517

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجرای گروه های کامنت، پالت، صفرنژاد، کشیشی، اشگواری

اجرای گروه های کامنت، پالت، صفرنژاد، کشیشی، اشگواری
اجرای گروه های کامنت، پالت، صفرنژاد، کشیشی، اشگواری

موسیقی هنری ایران: فرهنگسرای ارسباران در چهارمین روز جشنواره موسیقی فجر میزبان چهار گروه موسیقی تلفیقی و پاپ - راک بود.

به گزارش خبرنگار سرویس موسیقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از آن‌که در شب نخست اجراها در فرهنگسرای ارسباران به‌دلیل مشکلات فنی، برنامه با یک ساعت تأخیر شروع شد، برنامه‌ی شب دوم (24 بهمن‌ماه) رأس ساعت تعیین‌شده یعنی 18:15 با اجرای گروه‌های «بابک صفرنژاد» و «آرین کشیشی» آغاز شد.

گروه «بابک صفرنژاد» اجرای خود را با قطعه «دی بلال» آغاز کرد و سپس به اجرای قطعات «le wolf»، «فضا» و «Blues for us» پرداخت. در ادامه نیز قطعه «درآمد چهارگاه» شنیده شد که بابک صفرنژاد با نوای هارمونیکا درآمد آن را نواخت.

در این گروه، حمزه یگانه نوازنده پیانو و کیبورد، فرزاد فخرالدینی نوازنده گیتار، امیرعلی طاهری نوازنده درامز، امیرعلی ماسوریان نوازنده گیتارباس، بابک صفرنژاد را به‌عنوان نوازنده هارمونیکا همراهی می‌کردند.

در بخش دوم سانس نخست اجراها، گروه «آرین کشیشی» روی صحنه آمد.

کشیشی در ابتدای ورود به سالن با عذرخواهی از مخاطبان، گفت: به ما اجازه ندادند که بین اجراها، سالن را به‌طور کامل برای تست صدا خالی کنیم.

تست صدای این گروه موسیقی 15 دقیقه به طول انجامید.

در ادامه، قطعاتی مانند شیخانی، جامعه درویش، «Sepration»، تشویش، میو و «Alaylughes» توسط این گروه نواخته شد.

رضا آذرنجات، نوازنده ترومپت این گروه، همان شب ساعت 21 با گروه ارکستر سمفونیک تهران به رهبری امیل تاباکوف اجرا داشت.

کشیشی در پایان اجرای قطعات گفت: امسال جشنواره فجر بخشی را به گروه‌هایی اختصاص داده است که مخاطب کمتری دارند و در سبک‌هایی مانند پاپ - راک و فیوژن می‌نوازند. من از مسؤولان وزارت ارشاد و جشنواره موسیقی فجر برای این اتفاق تشکر می‌کنم.

او ادامه داد: شب گذشته مشکلاتی در اجرای گروه‌ها به‌وجود آمد؛ اما اجرا کردن این گروه‌ها حتی با چنین کیفیتی، خوب است و مطمئنا سال به سال بهتر هم می‌شود.

آرین کشیشی با نواختن گیتارباس در کنار حمزه یگانه نوازنده پیانو، هومن نامداری نوازنده ساکسیفون، رضا آذرنجات نوازنده ترومپت و سهراب رمضان‌زاده نوازنده درامز در این کنسرت هنرنمایی پرداخت.

به گزارش ایسنا، سانس دوم اجراها در فرهنگسرای ارسباران در ساعت 21 به دو گروه «ماکان اشگواری» و «کامنت» اختصاص داشت.

گروه «ماکان اشگواری» در این کنسرت به نواختن قطعه «دور» براساس یک ملودی بختیاری، «هوس است» با شعری از حافظ، «همیشه»، «بانوی گیسوی حنایی» از آثار فرهاد مهراد و با شعری از محسن حکمت، دو قطعه جنوبی، «ها کن» و «نهنگ» پرداخت.

در گروه «ماکان اشگواری» اشگواری به‌عنوان خواننده و امیر صارمی به‌عنوان نوازنده گیتار به هنرنمایی پرداختند.

در ادامه، گروه «کامنت» برای دومین شب متوالی در سالن فرهنگسرای ارسباران روی سن آمد.

نیما رمضان نوازنده گیتار الکترونیک این گروه در سخنانی گفت: می‌خواهم از امیر بهاری تشکر کنم، زیرا وجود این بخش در جشنواره موسیقی فجر نتیجه زحمات او است. امیدوارم این‌گونه اجراها ادامه پیدا کند و هیچ گروهی به‌خاطر سلیقه‌اش حذف نشود. همچنین امیدوارم این برنامه‌ها سا‌ل‌های آینده، در سالن‌های بزرگ‌تر و توسط گروه‌های بیشتری روی صحنه برود.

او همچنین با اشاره به تأخیر در اجرای شب گذشته این گروه، بیان کرد: امروز تلاش بیشتری برای برگزاری منظم اجراها انجام شد.

این گروه به اجرای قطعات درخت، هی تو، لحظه‌ها، بیداری ما (آخرین قطعه منتشرشده از این گروه) و سه آهنگ دیگر پرداخت. این اجراها با همراهی و استقبال بیشتری از سوی مردم نسبت به سانس‌های قبلی برگزار شد.

در گروه «کامنت» کیان پورتراب نوازنده گیتار آکوستیک و خواننده، نیما رمضان نوازنده گیتار الکترونیک، بردیا امیری نوازنده درامز، اشگان آبرون نوازنده کیبورد و آرین کشیشی نوازنده گیتار بیس به اجرای قطعات پرداختند.

اجراهای روز گذشته در حالی به پایان رسید که رفت‌وآمد عوامل فنی در طول کنسرت‌ها نسبت به شب گذشته کمتر بود، هرچند به‌شکل کامل متوقف نشده بود.

بیست و پنجم بهمن نود و چهار