سهراب پورناظری در رادیو از جشنواره می‌گوید

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی فجر 94 بازدید: 2528

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سهراب پورناظری در رادیو از جشنواره می‌گوید

سهراب پورناظری در رادیو از جشنواره می‌گوید
سهراب پورناظری در رادیو از جشنواره می‌گوید

رادیو فرهنگ چهارشنبه، 28 بهمن در ویژه برنامه جشنواره موسیقی فجر با سهراب پورناظری درباره جشنواره گفتگو می‌کند.

در بخشی از این برنامه خسرو مقصودی آهنگساز و نوازنده تار درباره سهراب پورناظری صحبت می‌کند.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، فرنوش تدین، کارشناس موسیقی در این برنامه با خسرو مقصودی آهنگساز و نوازنده تار در مورد سهراب پور ناظری گفتگو می کند.

ندا رادمهر گزارشگر برنامه نیز درباره جشنواره موسیقی امسال به سهراب پور ناظری گفتگو می کند. همچنین به بهانه‌ی اجرای ارکستر موسیقی ملی که پنجشنبه ساعت 18.15 در تالار وحدت خواهد بود، با استاد فرهاد فخرالدینی رهبر ارکستر گفتگوی اختصاصی خواهد داشت.

گفتگو با علی اکبرقربانی و شهرام توکلی تنظیم کننده برخی از قطعات اجرایی در ارکستر ملی و محمدکرد خواننده جوان ارکستر از بخش‌های دیگر برنامه است.

برنامه «دستان» ویژه برنامه رادیو فرهنگ درایام برگزاری سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر است که از ۲۲ بهمن تا یکم اسفند به پخش اخبار اجراهای موسیقی این جشنواره وهمچنین تحلیل و بررسی رویدادها و وقایع جشنواره موسیقی فجر اختصاص دارد.

برنامه دستان به تهیه کنندگی وحید رستگاری در طول برگزاری جشنواره موسیقی فجر هر شب ساعت 22 از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131