از کنسرت رفیق آقای رئیس در برج میلاد تا اجرای گروه کر ارکستر سمفونیک در سالنی کوچک

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی فجر 94 بازدید: 3053

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

از کنسرت رفیق آقای رئیس در برج میلاد تا اجرای گروه کر ارکستر سمفونیک در سالنی کوچک

از کنسرت رفیق آقای رئیس در برج میلاد تا اجرای گروه کر ارکستر سمفونیک در سالنی کوچک
از کنسرت رفیق آقای رئیس در برج میلاد تا اجرای گروه کر ارکستر سمفونیک در سالنی کوچک

منبع: نسیم. اجرای مشترک سهراب پورناظری و آنتونیو در حالی امشب روی صحنه میرود که بیلبوردهای زیاد  این اجرا در سطح شهر تهران سرو صدای زیادی به پا کرد  وحتی صدای علی رهبری، رهبر ارکستر سمفونیک را درآورد و در مصاحبه ای نصب بیلبوردهای شهری جشنواره را به رفیق بازی رئیس جشنواره ربط داد.

حال سهراب پورناظری که امسال به همراه برادرش تهمورث، نقش پررنگی در برپایی جشنواره موسیقی فجر دارند در شرایطی نابرابر با سایر اجراها(به لحاظ تبلیغاتی) در یکی از مجلل ترین سالن های جشنوار ه(برج میلاد) روی صحنه میرود تا به قول منتقدان حمیدرضا نوربخش یکی دیگر از تفاوت های برپایی جشنواره امسال با ادوار گذشته جشنواره از نگاه آقای رئیس رونمایی شود.

سهراب پورناظری آهنگساز و نوازنده‌ی کرمانشاهی، تا کنون آثار متعددی را برای خوانندگان بزرگی نظیر شهرام ناظری، همایون شجریان، علیرضا قربانی، حسام‌الدین سراج، بیژن کامکار و... ساخته است. وی با محمدرضا شجریان، شجاعت حسین‌خان و چند گروه و هنرمند خارجی نیز همکاری کرده است.

آنتونیو رِی نوازنده‌ی مشهور گیتار فلامنکو، در سال 1981 در شهر مادرید اسپانیا به دنیا آمد. جایزه‌ی نخست مسابقه‌ی ملی هنر فلامنکو دو کوردوبا، جایزه‌ی بهترین نوازنده‌ی‌ گیتار «گیرالدیلو» در دوسالانه سویل، جایزه‌ی جشنواره‌ی گیتار بوردون ماینرو، جایزه‌ی رقابت بین‌المللی گیتار فلامنکو، جایزه‌ی مسابقه‌ی ملی گیتار فلامنکو ال و جایزه‌ی جشنواره بین‌المللی گیتار فلامنکو خِرِز در سال ۲۰۱۴ از جمله افتخارات این نوازنده اسپانیایی است.
پورناظری و آنتونیو ری، امشب تلفیقی از موسیقی ایرانی و فلامنکو را در برج میلاد به نمایش خواهند گذاشت.

 

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131