گروه کُر ارکستر سمفونیک تهران در سالن کوچک تالار رودکی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی فجر 94 بازدید: 3286

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گروه کُر ارکستر سمفونیک تهران در سالن کوچک تالار رودکی

گروه کُر ارکستر سمفونیک تهران در سالن کوچک تالار رودکی
گروه کُر ارکستر سمفونیک تهران در سالن کوچک تالار رودکی

یکی دیگر از عجایب جشنواره امسال موسیقی فجر، بحث اختصاص سالن های کوچک به گروه های مهم و بزرگ است ، به طوری اجرای گروه کر ارکستر سمفونیک در سالن کوچک رودکی منظقی به نطر نمیرسد البته همانطور که اجرای سهراب پورناظری در مرکز همایش های برج میلاد قابل تامل است.

رازمیک اوحانیان، رهبر ارکستر، پیانیست و آهنگساز ارمنی‌تبار ایرانی است. او برنده‌ی دیپلم افتخار آواز و آهنگسازی در فستیوال موسیقی ایروان است، و مدت چهار سال مدرس آواز و گروه کر در هنرستان موسیقی و دانشکده‌ی موسیقی صدا‌وسیما بوده است. وی همچنین رهبر گروه کر ارکستر سمفونیک صدا‌وسیما از سال 79 تا 88 بود و در سه دوره‌ی جشنواره‌ی موسیقی رضوی آهنگسازی کرده و عضو هیئت انتخاب و داوری در بیست چهارمین و بیست و‌ پنجمین جشنواره‌ی موسیقی فجر بوده است.

او در حال حاضر مشغول تنظیم پایان‌نامه با عنوان رهبری ارکستر کنسرواتوار ایروان است و به دعوت دفتر موسیقی از آذرماه 85، رهبری گروه کر دفتر موسیقی را برعهده گرفته است.

این برنامه در سه بخش اجرا می‌شود: در بخش اول به مناسبت ایام دهه‌ی فجر، دو قطعه‌ی انقلابی اجرا می‌شود. در بخش دوم قطعاتی برگرفته از لهجه‌ها و گویش‌های اقوام ایرانی، و در بخش سوم موسیقی کلاسیک اجرا خواهد شد.

 

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131