نوربخش: خبر مدیریت من برای 5 سال در جشنواره فجر صحت ندارد

نوشته شده توسط رضا کلانتری Posted in جشنواره موسیقی فجر 94 بازدید: 13387

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نوربخش: خبر مدیریت من برای 5 سال در جشنواره فجر صحت ندارد

نوربخش: خبر مدیریت من برای 5 سال در جشنواره فجر صحت ندارد
نوربخش: خبر مدیریت من برای 5 سال در جشنواره فجر صحت ندارد

طی روزهای گذشته خبرهایی درباره توافق های صورت گرفته برای مدیریت 5 ساله حمیدرضا نوربخش در جشنواره موسیقی فجر در محافل موسیقی زمزمه می شود که نوربخش وجود چنین مسئله ای را تکذیب کرد.

حمیدرضا نوربخش مدیر سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر درباره آرشیو و سایت جشنواره موسیقی فجر که الان در دسترس نیست به خبرنگار موسیقی تابناک گفت: سایت جشنواره یکسری نواقص داشت. همچنین آرشیو 30 ساله جشنواره که در این سایت بود یکسری نکات نا مفهوم داشت و ما آن نواقص را برطرف کردیم و در قالب یک پکیج خوب که قابل دسترسی بهتر باشد و گزینه های بهتری داشته باشد ارائه خواهیم کرد؛ البته تمام اطلاعات قبلی موجود است و شنبه سایت اصلی جشنواره موسیقی فجر رونمایی می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بهتر نبود سایت قبل از آئین گشایش جشنواره موسیقی فجر رونمایی می شد،گفت: بله حق باشماست؛البته یک پروسه ای به همین منظور کار کردیم ولی نتوانستیم سایت را قبل از نشست خبری رونمایی کنیم.

حمیدرضا نوربخش در بخش دیگری از صحبت های خود درباره طراحی جشنواره و اینکه آیا قرار است این تغییرات در دوره های بعدی نیز ادامه دارد باشد، خاطرنشان کرد: هم معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هم شورای سیاست گذاری جشنواره موسیقی فجر به این نتیجه رسیده اند که باید طرحی نو برای بقا و تاثیر گذاری جشنواری موسیقی فجر در اندازند. با این حال حتما در دوره های بعدی هم شاهد تغییرات دیگری هستیم.

 

طی یک ماه اخیر خبرهای مختلفی درباره توافق صورت گرفته میان مسئولان ارشاد و حمیدرضا نوربخش برای مدیریت 5 ساله او در جشنواره موسیقی فجر در محافل موسیقی به گوش می رسد که نوربخش در این باره گفت: من اصلا از چنین موضوعی خبر ندارم و می گویم این خبر صحت ندارد.

بر اساس اعلام نوربخش در نشست خبری جشنواره، قرار است برخی مدیران جشنواره های دیگر و اسپانسرهای خارجی در یک برنامه شاهد اجرای گروه های ایرانی باشند. نوربخش درباره اینکه چه گروه هایی برای اجرای مدیران و اسپانسرهای خارجی انتخاب شده اند و ملاک این انتخاب چیست، گفت: بخشی از گروه های نسل دیگر، برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان در سه دوره اخیر جشنواره و همچنین برخی از گروه هایی که برای آنها اجرایی در جشنواره موسیقی فجر تدارک دیده نشده در این اجرای ویژه حضور دارند.

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت