انحلال انجمن موسیقی فارس از مجاری حقوقی پیگیری می‌شود

 • چهارشنبه, 31 خرداد 1396 01:07
 • منتشرشده در مقالات
 • خواندن 1385 دفعه
انحلال انجمن موسیقی فارس از مجاری حقوقی پیگیری می‌شود انحلال انجمن موسیقی فارس از مجاری حقوقی پیگیری می‌شود

 

پاسخ انجمن موسیقی ایران به گزارش ایلنا؛

انحلال انجمن موسیقی فارس از مجاری حقوقی پیگیری می‌شود

انجمن موسیقی فارس مدت‌هاست که در حرکتی خلاف اساسنامه و آئین‌نامه شعب استانی انجمن موسیقی ایران، ضمن انجام تغییرات اساسی، سازو کارش را خودسرانه تغییر داده است. از این رو انجمن موسیقی ایران تصمیم به پیگیری حقوقی این ماجرا دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، چندی پیش گزارشی با عنوان "یک اتفاق غیرقانونی در انجمن موسیقی استان فارس و سکوت مسئولان" در خبرگزاری ایلنا منتشر شد که انجمن موسیقی ایران پیرامون مسائل مطرح شده در این مطلب، گزارشی را در اختیار ما قرار داده است که در ادامه می‌آید.

انجمن موسیقی ایران در گزارش خود آورده است:

"انجمن موسیقی ایران در راستای هویت بخشی بیشتر به شعب استانی و تامین زیرساخت‌های لازم در عرصه موسیقی و نظر به لزوم تأمین اهداف پیش بینی شده در اساسنامه این انجمن و با توجه به لزوم تمرکززدایی در خصوص برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های موسیقایی که در سراسر کشور رخ می دهد، اقدام به ثبت رسمی شعب انجمن موسیقی ایران نمود.

براساس آئین نامه تشکیل شعب استانی این انجمن که با نظر لزوم تامین اهداف پیش بینی شده در اساسنامه انجمن موسیقی ایران در خصوص حمایت از هنرمندان و تولیدات موسیقایی سراسر کشور و با توجه به لزوم تمرکززدایی در خصوص برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های موسیقی که در سراسر کشور انجام می‌گیرد، این انجمن اقدام به ثبت رسمی ۳۳ شعبه فعال خود نموده است.

در واقع هریک از این شعب تحت نظر انجمن موسیقی ایران دارای شخصیت حقوقی و غیر انتفاعی می‌باشند که دارای سه رکن هیئت مدیره، رئیس شعبه و مسئول امور مالی بوده که محدوده فعالیت و مسئولیت‌شان در استان ذیربط می‌باشد.

براساس این گزارش، به همت انجمن موسیقی ایران هر یک از این شعب با درج در روزنامه رسمی کشور و تحت شماره ثبت مجزا رسمیت داشته و فعالیتشان با نام انجمن موسیقی آن استان قانونی می‌باشد و هرگونه انحلال آن فقط با پیشنهاد هیئت مدیره شعب و تأیید هیئت امنای انجمن موسیقی ایران صورت می‌پذیرد و هرگونه اقدام غیر و یا ثبت مؤسسه‌ای به این نام غیرقانونی بوده و از درجه اعتبار ساقط است.

نکته مهم در این بخش انتخاب اعضای هیئت مدیره می‌باشد که این امر برای مدت دوسال با پیشنهاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و تصویب هیات امنای انجمن موسیقی ایران صورت می‌پذیرد و تجدید این انتخاب برای یک دوره دیگر با تصویب هیات امنای انجمن موسیقی ایران بلامانع است که این ترکیب شامل مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یا نمانیده تام الاختیار ایشان و چهارنفر از هنرمندان خوشنام و مورد وثوق جامعه موسیقی استان می‌باشند.

گفتنی است هیات مدیره شعب استانی وظیفه انتخاب رئیس انجمن موسیقی استان را برعهده داشته و تا دو دوره با کسب موافقت هیات امنای انجمن موسیقی ایران این مهم قابل تمدید می‌باشد.

در پایان به این نکته باید اشاره نمود که انجمن موسیقی ایران پس از بررسی آخرین وضعیت قانونی انجمن‌ها و برگزاری مجمع سالیانه خویش در راستای هویت‌بخشی به شعب استانی اقدام به ثبت رسمی ۳۳ شعبه خود نمود که در استان فارس براساس پیگیری‌های انجام شده انجمن موسیقی فارس بصورت رسمی همچنان فعال می‌باشد و از این مهم مستثنی نیست و بررسی موضوع عملکرد اداره کل این استان در انحلال انجمن موسیقی استان فارس از طریق مجاری حقوقی خود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد، پیگیری می‌شود."

پیش‌تر ایلنا در گزارشی با عنوان "یک اتفاق غیرقانونی در انجمن موسیقی استان فارس و سکوت مسئولان" به این موضوع پرداخته است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 31 خرداد 1396 01:24
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت