موسیقی و نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

موسیقی و نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران موسیقی و نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

 

موسیقی و نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

اقوام ایرانی در تهران نوای "سرزمین مادری" را درحالی به گوش می‌رسانند که پایتخت، این روزها غرق در جشنواره‌های موسیقی، تئاتر و فیلم است.

به گزارش ایسنا، همزمان با یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران، اقوامی از ٢٧ استان کشور در این نمایشگاه گرد هم آمده‌اند و به اجرای موسیقی و رقص‌های آیینی می‌پردازند. بخشی که نبض پر قدرت هر سال نمایشگاه گردشگری است و مخاطبان زیادی دارد.

محوطه نمایشگاه بین‌المللی تهران این روزها از ساعت ۱۰ صبح محل اجرای موسیقی و حرکات آیینی شش استان کشور است که در نخستین روز، گروه کرمان با اجرای متفاوت رقص محلی عروسی جیرفت، با استقبال مواجه شد.

کرمانی‌ها که قرار بود بازدیدکنندگان نمایشگاه گردشگری را به عصرانه‌ای با همراهی "هوشنگ مرادی کرمانی" دعوت کنند، به خاطر برخی ناهماهنگی‌ها از سوی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برای اختصاص فضای مناسب، در عوض عروسی جیرفتی را پای کلوت‌ها راه انداختند و فضای نمایشگاه گردشگری را در نخستین روز حسابی گرم کردند.

برنامه آیینی کرمان تا روز جمعه ششم بهمن ماه در غرفه این استان در سالن ۳۸ نمایشگاه بین‌المللی تهران ادامه خواهد داشت.

سیستان و بلوچستانی ها، مردم بوشهر، عشایر کهگیلویه و بویراحمد و چهار محال و بختیاری‌ ها نیز در اولین روز نمایشگاه به میدان آمدند و هنر خود را به نمایش گذاشتند.

گروه‌های رقصنده خردسال از استان‌های گلستان، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی با اجرای کم نظیر نمایشگاه گردشگری را نیز تحت تاثیر قرار دادند. اجرای فولکلور گروه‌های کودک که برای نخستین بار، نمایشگاه گردشگری شاهد آن است، در سالن مختص گردشگری کودک هر روز ادامه دارد.

کارناوال موسیقی موزیکال سوار بر درشکه‌های قاجاری نیز از دیگر جاذبه‌های هنری نمایشگاه یازدهم گردشگری به شمار می‌آید که حرکت مستمر آن‌ها در محوطه نمایشگاه اجازه نمی‌دهد ریتم موسیقی در فضا کند شود.

گروه‌های موسیقی و آیینی اقوام ایرانی اجراهای رایگانی را به نمایش می‌گذارند، هر روز از ساعت ۱۰ صبح در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران حضور دارند و بعدازظهرها هم از ساعت ۱۸ تا ۲۱ در سالن خلیج‌فارس به روی صحنه خواهند رفت.

اردبیل، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، بوشهر و مازندران سوم بهمن ماه، خراسان جنوبی، سمنان، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، اصفهان و خراسان شمالی چهارم بهمن ماه، سیستان و بلوچستان، گلستان، هرمزگان، ایلام، لرستان و کردستان پنجم بهمن ماه، چهارمحال و بختیاری، فارس، آذربایجان غربی، همدان، خوزستان و کرمان ششم بهمن ماه به فاصله هر نیم ساعت در سالن ۳۸ خلیج فارس، اجرای موسیقی و رقص خواهند داشت.

تمام این گروه‌ها پیش از اجرا مجوز دریافت می‌کنند و تماشای آنها بدون پرداخت هزینه خواهد بود.

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران که از روز سه‌شنبه آغاز شده، تا جمعه ساعت ۲۱ با اجرای این گروه‌های موسیقی برپا است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید