هفت برف آهنگ مشهور

  • دوشنبه, 09 بهمن 1396 01:26
  • منتشرشده در مقالات
  • خواندن 1880 دفعه
هفت برف آهنگ مشهور هفت برف آهنگ مشهور

هفت برف‌آهنگ مشهور

آغازین روزهای بهمن‌ماه سرد و برفی است. برای همین شاید بد نباشد این روزها را با یک مکمل موسیقایی همراه کنیم؛ لحظاتی از کارهای روزمره‌مان دست بکشیم و دل به نغمه‌های دل‌انگیز زمستانی بدهیم و فقط نگاه کنیم به دانه‌های برف که آرام آرام می‌نشینند روی بام خانه‌ها.

ما برای این کار کمکتان می‌کنیم و فهرست کوتاهی را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا علاقه‌مند به هر ژانری از موسیقی که هستید، بتوانید موسیقی برفی مورد علاقه‌تان را انتخاب و چند دقیقه‌ای با خودتان خلوت کنید.

زمستان است با آواز شجریان

«زمستان است» نام یک آلبوم موسیقی سنتی ایرانی است با صدای محمدرضا شجریان، تار حسین علیزاده، کمانچه‌ کیهان کلهر و تمبک همایون شجریان که در سال ۱۳۷۹ به صورت زنده در کالیفرنیا، اجرا و ضبط شد و یک سال بعد یعنی سال ۱۳۸۰ به بازار عرضه شد.

این آلبوم در مقام «داد و بیداد» اجرا شده که از طرح‌ها و ابداعات حسین علیزاده است. در ابتدای آلبوم، رِنگ اصول در داد و بیداد نواخته می‌شود و سپس آواز بر شعر زمستان مهدی اخوان ثالث آغاز می‌شود که تا پایان برنامه ادامه می‌یابد و ضربی‌هایی در لابلای آواز به صورت بداهه نواخته می‌شود.

زمستان به روایت ویوالدی

شاید دوست داشته باشید مکمل روز برفی‌تان یک قطعه از موسیقی کلاسیک غربی باشد. «چهارفصل» اثر آنتونیو ویوالدی یکی از بهترین‌هاست. این مجموعه‌ متشکل از ۴ کنسرتو ویلن  است که کنسرتو شماره ۴ در فا مینور به فصل زمستان اختصاص دارد. این مجموعه که در سال ۱۷۲۳ ساخته شد، شناخته‌شده‌ترین اثر ویوالدی و همچنین در زمره مردم پسندترین قطعات دوره باروک است. زمستان را به روایت یک آهنگساز ایتالیایی بشنوید.

«زمستون» افشین مقدم و واروژان

قطعه «زمستون» با صدای افشین مقدم یکی از مشهورترین قطعات موسیقی پاپ با حال و هوای برفی و زمستانی است. این قطعه در دهه ۵۰ منتشر شده است و ترانه‌اش را سعید دبیری سروده است. از دیگر ویژگی‌های این اثر تنظیم آن است که توسط زنده‌یاد واروژان انجام شده است.

«برف» و محمد معتمدی

محمد معتمدی خواننده آواز ایرانی نیز چندی پیش قطعه‌ای را با نام «برف» منتشر کرده است. این قطعه برفی عاشقانه توسط زنده‌یاد فریدون صلاحی سروده شده است و بهنام خدارحمی نیز آن را تنظیم کرده است. اگر دوست دارید روز برفی را با چاشنی موسیقی ایرانی همراه کنید، این قطعه پیشنهاد خوبی است.

«برف» بابک جهانبخش برای دوستداران پاپ

موسیقی پاپ همیشه طرفداران و علاقه‌مندان خاص خودش را دارد. اگر شما طرفدار این ژانر از موسیقی هستید، بابک جهانبخش یک قطعه به نام «برف» دارد که ترانه‌اش را یاحا کاشانی سروده و بابک جهانبخش آن را تنظیم کرده است.

«امسال خدا کنه دوباره برف بیاد»

مانی رهنما از خوانندگان قدیمی موسیقی پاپ نیز یک قطعه موسیقی با حال و هوای زمستانی و برفی دارد. ترانه این اثر را بابک صحرایی سروده و امین قباد آن را آهنگسازی کرده است. تنظیم اثر را نیز نیکان عهده‌دار شده است.

 و اما فرهاد ...

یکی دیگر از قطعات مشهوری که با حال و هوای زمستانی و برفی اجرا شده،‌ قطعه «برف» با صدای زنده‌یاد فرهاد مهراد است. فرهاد این اثر را خودش آهنگسازی کرده و بر روی شعری از نیما یوشیج آن را ساخته است. این قطعه آرام هم می‌توانید پیشنهاد موسیقایی خوبی برایتان باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید