دعوت می‌کنم اپرای خیام را ببینید

 • دوشنبه, 30 مرداد 1396 09:33
 • منتشرشده در مقالات
 • خواندن 1668 دفعه
دعوت می‌کنم اپرای خیام را ببینید دعوت می‌کنم اپرای خیام را ببینید

بهروز غریب‌پور خطاب به حسین علیزاده:

دعوت می‌کنم اپرای خیام را ببینید تا خلق این آثار را به‌حساب محدودیت فرهنگی نگذارید

بهروز غریب‌پور خطاب به حسین علیزاده نوشت: می‌دانم که وقت‌تان ذیق و درعین حال پر مشغله‌اید اما دعوت می‌کنم که از اپرای عروسکی خیام دیدن فرمائید تا شاید خلق این آثار را صرفا به حساب محدودیت‌های فضای فرهنگی‌مان نگذارید و چه بسا پس از دیدن این اپرا و سایر اپراهای عروسکی شما عزیز نوآور ترغیب بشوید که اثری برای اجرای عروسکی خلق بکنید.

گزارش خبرنگار ایلنا، بهروز غریب‌پور (کارگردان و نویسنده اپرای عروسکی خیام) پس از اینکه روز گذشته حسین علیزاده (آهنگساز و موسیقی‌دان) نامه‌ای خطاب به او نوشت و درباره صحبت‌هایی که در روز رونمایی پروژه «غم‌نومه فریدون» داشت؛ توضیحاتی ارایه کرد و نیز به دنبال نامه علیزاده به خودش، نامه‌ای خطاب به علیزاده نوشته و در اختیار خبرگزاری ایلنا قرار داد.

روز جمعه (27 مرداد) گفتگویی با بهروز غریب‌پور در ایلنا منتشر شد که در جایی از آن در واکنش به صحبت‌های حسین علیزاده در رونمایی پروژه غم‌نومه فریدون نسبت به اپرای عروسکی خیام، گفته بود: «آقای علیزاده در جایگاهی نیست که بتواند درباره اپرای عروسکی داوری کند و بر کاری که ندیده است، قضاوت کند»

یک‌ روز پس از انتشار این گفتگو، حسین علیزاده نامه‌ای خطاب به بهروز غریب‌پور نوشت و در اختیار رسانه‌ها قرار داد که می‌توانید متن آن را اینجا بخوانید.

بهروز غریب پور در واکنش به نامه روز گذشته حسین علیزاده نامه‌ای خطاب به این آهنگساز نوشته و در اختیار خبرگزاری ایلنا قرار داده، که متن آن به شرح زیر است:

«هنرمند بزرگوار جناب علیزاده‌ی عزیز:

بابت دو موضوع باید به شما تبریک بگویم؛ نخستین تبریک بابت پیشگام شدن در شفاف‌سازی نظرتان و مسدود کردن راه بر کسانی است که دوستی میان هنرمندان را برنمی‌تابند و از هیچ کوششی دریغ ندارند که جامعه‌ی موثر هنری را به جان هم بیاندازند دومین تبریک به‌خاطر دریافت جایزه‌ی هنری است که شما به‌حق دریافت کرده‌اید و همچون همیشه برای ایران و ایرانی‌ها و اکنون آسیائی‌ها مایه مباهات بوده و هستید؛ می‌دانم که وقت‌تان ذیق و درعین حال پرمشغله‌اید اما دعوت می‌کنم که از اپرای عروسکی خیام دیدن فرمائید تا شاید خلق این آثار را صرفا به حساب محدودیت‌های فضای فرهنگی‌مان نگذارید و چه بسا پس از دیدن این اپرا و سایر اپراهای عروسکی شما عزیز نوآور ترغیب بشوید که اثری برای اجرای عروسکی خلق بکنید اما نتیجه همان باشد که پیش از این فرموده‌اید بی‌تردید آیندگان بر من آفرین خواهند گفت که همچون شما در کنار مردمان سرزمینم مانده‌ام و "محدویت را به امکان" تبدیل کرده‌ام و قنبرک نزده‌ام و آه و ناله نکرده‌ام ترک وطن نکرده‌ام معتاد نشده‌ام به‌فکر خودکشی هم نیفتاده‌ام و گناه محدودیت‌ها را به گردن کسی نیانداخته‌ام و تا آنجا که مشیت الهی‌ست بر همین سیاق زیر طاق باشکوه ایران عزیز در حد توانم نفس می‌کشم. شما نیز چنین کرده‌اید و به‌همین دلیل به وجودتان می‌بالم.»

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت