نظر مدیر دفتر موسیقی درباره برداشته شدن سنگ مزار یک نوازنده

Posted in تازه ها بازدید: 2506

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نظر مدیر دفتر موسیقی درباره برداشته شدن سنگ مزار یک نوازنده

نظر مدیر دفتر موسیقی درباره برداشته شدن سنگ مزار یک نوازنده

نظر مدیر دفتر موسیقی درباره برداشته شدن سنگ مزار یک نوازنده
نظر مدیر دفتر موسیقی درباره برداشته شدن سنگ مزار یک نوازنده

امروز خبری مبنی بر برداشته شدن سنگ مزار شاهرخ پورمیامین - نوازنده - و دفن هنرمندی دیگر در همان قبر بدون اطلاع خانواده پورمیامین منتشر شد که در این‌باره مدیرکل دفتر موسیقی اظهاراتی را مطرح کرد.

فرزاد طالبی - مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد - در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره اظهار کرد: امور مربوط به قطعه هنرمندان بهشت‌ زهرا (س) در حوزه مسئولیت‌های من نیست.

او همچنین گفت: این موضوع توسط همکاران ما در حوزه مشاور اجرایی معاونت هنری وزارت ارشاد پیگیری می‌شود. ان‌شاءالله این موضوع رفع خواهد شد.

پیش از این، شهرام پورمیامین، برادر نوازنده‌ای که اردیبهشت‌ماه امسال درگذشت و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد در گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: به هیچ‌عنوان، به هیچ‌عنوان هیچ‌گونه تماسی برای دفن فردی دیگر در قبر برادر من گرفته نشده است. روز گذشته، ما به بهشت زهرا (س) بر سر مزار برادرم رفتیم و مادرم آنقدر حالش بد شد که غش کرد و زمین افتاد.

او همچنین درباره شرایط دفن کردن فردی دیگر در قبرهای قطعه هنرمندان، گفت: وقتی ما می‌خواستیم برادرم را در قطعه هنرمندان دفن کنیم، گفتند که این قبرها سه طبقه است، هر وقت طبقه نخست همه قبرها پر شد، با اجازه خانواده، در طبقه افرادی را از همان قشر دفن می‌کنیم؛ این در حالی است که حالا خیلی از طبقات نخست قبرها خالی است.

او درباره این‌که مسوولان بهشت زهرا (س) چرا اجازه دادند این تدفین انجام شود، گفت: ما با مسوولان بهشت زهرا (س) هم صحبت کردیم و آن‌ها نامه‌ای را از طرف وزارت ارشاد با امضای (نام محفوظ) به ما نشان دادند که در آن قطعه، ردیف و طبقه مشخص شده بود و مسوولان بهشت زهرا (س) گفتند که ما موظف هستیم این نامه را اجرا کنیم. نمی‌دانم فرد امضاکننده در جریان است که چنین اتفاق‌هایی می‌افتد؟

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت