جشنواره موسیقی و پرداخت نشدن حقوق هنرمندان نواحی

Posted in تازه ها بازدید: 2112

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جشنواره موسیقی و پرداخت نشدن حقوق هنرمندان نواحی

جشنواره موسیقی و پرداخت نشدن حقوق هنرمندان نواحی

جشنواره موسیقی و پرداخت نشدن حقوق هنرمندان نواحی
جشنواره موسیقی و پرداخت نشدن حقوق هنرمندان نواحی

یکی از مسئولان جشنواره موسیقی فجر در گفت‌وگویی تایید کرده که حق‌الزحمه ناچیز خیلی از هنرمندان موسیقی نواحی هنوز پرداخت نشده است.

به گزارش ایسنا، حدود دو هفته بعد از اختتامیه سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر گفت‌وگوهایی با محوریت تکریم پیشکسوتان موسیقی نواحی که در جشنواره شرکت کرده بودند، در ایسنا منتشر شد که در خلال آن، برخی هنرمندان اذعان کردند مبلغی برای حضور آن‌ها در جشنواره موسیقی فجر پرداخت نشده است.

درپی انتشار آن گفت‌وگوها در ایسنا، در یکی از خبرگزاری‌ها با یک هنرمند پیشکسوت موسیقی نواحی که در سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر حضور داشت، مصاحبه‌ای منتشر شد مبنی بر این‌که جشنواره موسیقی فجر حق‌الزحمه او را پرداخت کرده و گله‌ای وجود نداشته است. هرچند این مطلب به‌شکل عجیبی به رپرتاژ تمجید بی‌سابقه و غیرمتعارف مسئول بخش موسیقی نواحی جشنواره می‌پرداخت.

ایسنا فایل صوتی تمام مصاحبه‌های یادشده را محفوظ دارد، هنرمند یادشده ۱۷ روز بعد از اختتامیه جشنواره در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرده بود: تا الان مبلغی برای حضور در جشنواره موسیقی فجر به من پرداخت نشده است، اما مسئول بخش موسیقی نواحی جشنواره گفته که مبلغی به حساب‌مان واریز خواهد شد، هرچند تا کنون از من شماره حساب هم نگرفته‌اند.

در آن زمان، برخی مسئولان جشنواره موسیقی فجر به پیگیری ایسنا درباره پرداخت حق‌الزحمه اندک هنرمندان موسیقی نواحی در قبال مخارج کلان جشنواره، اعتراض و اظهار کردند: «هنرمندان نواحی مدعی هستند ما چنین صحبت‌هایی را مطرح نکرده‌ایم».

حالا همان فرد بسیار تمجیدشده در رپرتاژ یادشده، در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، با وجود تکذیب‌های سابق، اعتراف کرده که هنوز دستمزد خیلی از گروه‌ها پرداخت نشده است.

پس از گذشت دوماه از سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر، حتی هنرمند شناخته‌شده‌ای که در بخش دیگری از جشنواره موسیقی شرکت داشته نیز اظهار کرده که هنوز رقمی به آن‌ها پرداخت نشده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت