جشنواره موسیقی و پرداخت نشدن حقوق هنرمندان نواحی

Posted in تازه ها بازدید: 2113

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جشنواره موسیقی و پرداخت نشدن حقوق هنرمندان نواحی

جشنواره موسیقی و پرداخت نشدن حقوق هنرمندان نواحی

جشنواره موسیقی و پرداخت نشدن حقوق هنرمندان نواحی
جشنواره موسیقی و پرداخت نشدن حقوق هنرمندان نواحی

یکی از مسئولان جشنواره موسیقی فجر در گفت‌وگویی تایید کرده که حق‌الزحمه ناچیز خیلی از هنرمندان موسیقی نواحی هنوز پرداخت نشده است.

به گزارش ایسنا، حدود دو هفته بعد از اختتامیه سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر گفت‌وگوهایی با محوریت تکریم پیشکسوتان موسیقی نواحی که در جشنواره شرکت کرده بودند، در ایسنا منتشر شد که در خلال آن، برخی هنرمندان اذعان کردند مبلغی برای حضور آن‌ها در جشنواره موسیقی فجر پرداخت نشده است.

درپی انتشار آن گفت‌وگوها در ایسنا، در یکی از خبرگزاری‌ها با یک هنرمند پیشکسوت موسیقی نواحی که در سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر حضور داشت، مصاحبه‌ای منتشر شد مبنی بر این‌که جشنواره موسیقی فجر حق‌الزحمه او را پرداخت کرده و گله‌ای وجود نداشته است. هرچند این مطلب به‌شکل عجیبی به رپرتاژ تمجید بی‌سابقه و غیرمتعارف مسئول بخش موسیقی نواحی جشنواره می‌پرداخت.

ایسنا فایل صوتی تمام مصاحبه‌های یادشده را محفوظ دارد، هنرمند یادشده ۱۷ روز بعد از اختتامیه جشنواره در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرده بود: تا الان مبلغی برای حضور در جشنواره موسیقی فجر به من پرداخت نشده است، اما مسئول بخش موسیقی نواحی جشنواره گفته که مبلغی به حساب‌مان واریز خواهد شد، هرچند تا کنون از من شماره حساب هم نگرفته‌اند.

در آن زمان، برخی مسئولان جشنواره موسیقی فجر به پیگیری ایسنا درباره پرداخت حق‌الزحمه اندک هنرمندان موسیقی نواحی در قبال مخارج کلان جشنواره، اعتراض و اظهار کردند: «هنرمندان نواحی مدعی هستند ما چنین صحبت‌هایی را مطرح نکرده‌ایم».

حالا همان فرد بسیار تمجیدشده در رپرتاژ یادشده، در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، با وجود تکذیب‌های سابق، اعتراف کرده که هنوز دستمزد خیلی از گروه‌ها پرداخت نشده است.

پس از گذشت دوماه از سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر، حتی هنرمند شناخته‌شده‌ای که در بخش دیگری از جشنواره موسیقی شرکت داشته نیز اظهار کرده که هنوز رقمی به آن‌ها پرداخت نشده است.