چاپ کردن این صفحه

«جز من» با شعر شفیعی کدکنی منتشر شد

«جز من» با شعر شفیعی کدکنی منتشر شد «جز من» با شعر شفیعی کدکنی منتشر شد

«جز من» با شعر شفیعی کدکنی منتشر شد+صوت

قطعه موسیقی «جز من»، کاری از گروه «گام» به سرپرستی و آهنگسازی «هادی رحمانی» و آواز «پویان راد» منتشر و در دسترس مخاطبین قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، تک آهنگ «جز من» ساخته «هادی رحمانی» سرپرست، آهنگساز و پیانیست گروه موسیقی «گام» به عنوان اولین اثر رسمی از این گروه، در دسترس مخاطبان قرار گرفته که این قطعه روی سروده‌ای از «محمدرضا شفیعی کدکنی» به اجرا درآمده است.

در این اثر، رضا میرزایی (عود)، جابر صالحی (تار-دیوان)، سید عرفان حسینی (کمانچه)، علیرضا مهدی‌زاده (ساکسفون)، آناهیتا ایزدی پارسا (ویولنسل)، میلاد قریشی (پرکاشن)، علیرضا دریایی (ویولن آلتو)، مصباح قمصری (گیتار باس)، با رحمانی همکاری داشته و آواز «پویان راد» را همراهی کرده‌اند.

گروه موسیقی «گام» به سرپرستی و آهنگسازی «هادی رحمانی»، در زمستان سال ۹۲ با هم‌نوازی‌های بداهه‌ پردازانهٔ چهار نفر از اعضا شکل گرفت و در ادامه با نوشتن و تنظیم قطعات جدید برای آنسامبلِ بزرگ‌تر و پیوستن پنج نوازندهٔ دیگر، فعالیت‌ها جدی‌تر و بیش‌ از پیش ادامه پیدا کرد. در ساخت قطعات گروه، آهنگساز سعی در رسیدن به زبان موسیقایی جدیدی داشته که از هم‌نشینی، آمیختگی و تاثیر متقابل مشخصه‌های موسیقی ایرانی و غیرایرانی - اعم از مُد (مقام موسیقایی)، فرم، ریتم، سازبندی و شیوهٔ برخورد با کلام در پیوند شعر و موسیقی حاصل می‌شود. وکالِ قطعات بسیار به آواز موسیقی ایرانی نزدیک است ولی در برخی تکنیک‌ها چه در آهنگسازی برای آن و چه در بیان شخصی خواننده از مشخصه‌هایی غیر از آنچه در آواز به اصطلاح سنتی مرسوم است استفاده شده. در جریان بسط و گسترش قطعات از مُدگردی‌های آزادانه‌تر و غیرمعمول در موسیقی کلاسیک ایران و پیچیدگی‌های ریتمیک استفاده شده که اجرای قطعات را برای نوازندگان و به‌خصوص خواننده دشوار می‌کند؛ اما علی‌رغم تمام پیچیدگی‌ها، قطعات با مهارت بالای نوازندگان و خواننده به خوبی اجرا شده‌اند. از دیگر ویژگی‌های قطعات این گروه می‌توان به بیان می‌نیمال که در لایه‌های زیرین ساختار تمام قطعات وجود دارد، اشاره کرد.

رحمانی درخصوص فعالیت‌های آتی گروه خود، عنوان کرد: هم‌اکنون گروه ما، پس از ضبط قطعات در حال انجام مراحل نهایی برای انتشار نخستین آلبوم خود با عنوان «هنگام درنگ» است که متشکل از ده قطعه است. همچنین ازجمله برنامه‌های آتی، لازم می‌دانم به اجرا در بخش موسیقی تلفیقی سی و سومین «جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر» در تاریخ ۲۶ دی‌ماه در «برج آزادی»، اشاره کنم.

علاقمندان می‌توانند، برای شنیدن آنلاین قطعه «جز من» یا بارگذاری اولین اثر رسمی گروه موسیقی «گام» از طریق «ریتمو ritmo. ir» اقدام نمایند.

در زیر می‌توانید قطعه "جز من" از همین آلبوم را دانلود کرده و بشنوید.

http://static0.ilna.ir/mediav2/GYR7YH5Ull9J/YXVkaW8tbWVkaXVtLm1wMw,,/Joz+Man+-+%D8%AC%D9%8F%D8%B2+%D9%85%D9%86.mp3

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم
موسیقی هنری ایران

آخرین‌ها از موسیقی هنری ایران

موارد مرتبط

برای ارسال نظر وارد سایت شوید