بداهه نوازی جیووانی گویدی جزیست نابغه ایتالیایی در تهران + موسیقی

نوشته شده توسط رضا کلانتری Posted in کنسرت ها بازدید: 1272

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بداهه نوازی جیووانی گوئیدی؛ جَزیست نابغه ایتالیایی در تهران + موسیقی

بداهه نوازی جیووانی گوئیدی؛ جَزیست نابغه ایتالیایی در تهران + موسیقی

بداهه نوازی جیووانی گوئیدی؛ جَزیست نابغه ایتالیایی در تهران + موسیقی
بداهه نوازی جیووانی گوئیدی؛ جَزیست نابغه ایتالیایی در تهران + موسیقی

در ادامه کنسرت‌های نشر هرمس؛ این‌بار جیووانی گوئیدی یکی از ستاره‌های موسیقی جَز اروپا در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایلنا؛ کنسرت جیووانی گوئیدی در تهران که طی دو شب (یکم و دوم شهریور) در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود به بداهه‌نوازی پیانو و اجرای برخی قطعات آلبوم جدیدش اختصاص دارد.

جیووانی گوئیدی؛ پیانیست ایتالیایی‌ست با پیش‌زمینه موسیقی کلاسیک ولی فعالیتش در حوزه موسیقی جز است. یکی از پروژه‌های او تریو جیووانی گوییدی است و همچنین سایر فعالیت‌هایش را در قالب کوارتت و بداهه‌نوازی پیانو انجام می‌دهد.

ورود جیووانی گوئیدی (متولد 1985) به عرصه موسیقی جز به سال 2004 بازمی‌گردد. علیرغم داشتن پیشینه در حوزه موسیقی کلاسیک، به علت کنجکاوی در کارگاه‌های آموزشی Enrico Rava  مشهورترین موسیقیدان جز ایتالیا؛ شرکت می‌کند و این ترومپت‌نواز کهنه کار استعداد شگرفی در او و بداهه‌نوازی‌اش می‌یابد.

دیری نمی‌گذرد که جیووانی 20 ساله را وارد یکی از گروه‌های خود (Rava New Generation) می‌کند و به یکباره با انتشار دو آلبوم در سال‌های 2006 و 2010 به ستاره جدید در میان پیانیست‌های جز اروپا تبدیل می‌شود. استعداد جیووانی در نقش نوازنده پیانو در دو آلبومی که توسط مانفرد آیشر (بنیانگذار شرکت ECM و تهیه‌کننده بی‌بدیل موسیقی پیشرو جهان) از Enrico Rava  تهیه و منتشر شده بود، توجه این تهیه‌کننده بزرگ را نیز جلب کرد و به او پیشنهاد تهیه اثری مستقل از او را داد و در سال 2013، در حالیکه گوئیدی تنها 28 سال سن داشت، اولین آلبوم خود را در قالب تریو با عنوان City of Broken Dreams توسط این شرکت منتشر کرد.

تنها دو سال بعد، آلبوم دوم تریو جیووانی گوئیدی با عنوان This is the Day توسط ECM منتشر و بلافاصله وارد پرفروش‌های موسیقی جز اروپا شد. گوئیدی 31 ساله در بزرگترین جشنواره‌های جز جهان از جمله Umbria Jazz، Zurich Nu Jazz، North Sea Jazz Festival، San Francisco Jazz Festival، Molde Jazz Festival، Bologna Jazz، ... و کشورهای آرژانتین، برزیل، آمریکا، آلمان، فرانسه، ایرلند، کره جنوبی، چین، انگلستان و ایتالیا اجرا داشته است.

حضور او در ایران نخستین اجرای جیووانی گوئیدی در منطقه بزرگ شرق اروپا، آسیای مرکزی و خاورمیانه خواهد بود. پس از بازگشت از تهران، سومین آلبوم جیووانی نیز توسط شرکت ECM با عنوان Ida Lupino روانه بازار خواهد شد.

کنسرت این نوازنده ایتالیایی طی روزهای یکم و دوم شهریور ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود و بهای بلیت آن 70 و 80 هزار تومان تعیین شده است که به زودی در این هفته فروش آن از طریق سایت تیوال آغاز خواهد شد.

در ادامه قطعه The night it raimed for ever از دومین آلبوم تریو جیووانی گوئیدی با عنوان This is the Day را می‌شنوید:

http://static0.ilna.ir/serve/i32CyaeD309U/8rGz41KD46Dfz7-fuXnT7asdBD34rruVl3xeVOpt9jw,/12+-+The+Night+It+Rained+Forever.mp3

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت