آثار منتشر نشده سالار عقیلی در کنسرت آنلاین اجرا می‌شود

نوشته شده توسط رضا کلانتری Posted in کنسرت ها بازدید: 1192

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آثار منتشر نشده سالار عقیلی در کنسرت آنلاین اجرا می‌شود

آثار منتشر نشده سالار عقیلی در کنسرت آنلاین اجرا می‌شود

آثار منتشر نشده سالار عقیلی در کنسرت آنلاین اجرا می‌شود
آثار منتشر نشده سالار عقیلی در کنسرت آنلاین اجرا می‌شود

ارکستر ملل به رهبری سهراب کاشف و خوانندگی سالار عقیلی کنسرت آنلاین خود را اوایل هفته آینده با اجرای آثاری از پیمان سلطانی اجرا می‌کند.

به گزارش ایلنا؛ سالار عقیلی بعد از علیرضا قربانی دومین خواننده موسیقی ایران است که اجرای خود را در قالب «کنسرت آنلاین» برگزار می‌کند. ارکستر ملل به رهبری سهراب کاشف و خوانندگی سالار عقیلی این روزها خود را برای اجرا در ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ آماده می‌کنند.

روز گذشته نخستین تمرین این ارکستر در تالار رودکی برگزار شد تا اعضای ارکستر به همراه سالار عقیلی و البته با نظارت پیمان سلطانی قطعه‌های اجرای پیش رو را مرور کنند. در بخش نخست تمرین قطعه‌های «عاشقانه» و در بخش دوم قطعه‌های «ملی‌میهنی» مرور شد. آنچه در کنسرت پیش رو اجرا می‌شود از ساخته‌های پیمان سلطانی است.

پیمان سلطانی درباره اجرای پیش رو می‌گوید: من رهبر دائم ارکستر ملل هستم و قرار بود ارکستر ملل در کنسرت پیش رو با رهبری من روی صحنه برود اما در نیمه‌های کار به دلایلی رهبری ارکستر را به سهراب کاشف سپردم. آثاری که در این مجموعه اجرا می‌شود از ساخته‌های من و شامل دو ژانر «عاشقانه» و «ملی میهنی» است. این دو رپرتوار پیش از این در قالب دو آلبوم مجزا ضبط شده و یکی از آلبوم‌هایش هم منتشر شده است. به پیشنهاد شرکت «حام» اجرای پیش رو برخی از آثاری را در بر می‌گیرد که در این دو آلبوم وجود دارد.

این آهنگساز که آثار ماندگاری در موسیقی ایرانی دارد درباره برگزاری «کنسرت ‌آنلاین» و تاثیرش بر فضای موسیقی گفت: کنسرت آنلاین حُسن نخستش برای کسانی است که از پایتخت دورند و نمی‌توانند شاهد حرکت‌های جدی موسیقی باشند. همه‌ ما می‌دانیم که اتفاق‌های جدی در حوزه موسیقی معمولا در تهران رخ می‌دهد. حال پروژه «کنسرت آنلاین» می‌تواند به کسانی که در شهرستان‌های دیگر زندگی می‌کنند این امکان را بدهد که کنسرت‌های موسیقی را از همان جایی که هستند دنبال کنند.

وی ادامه داد:‌ ارکستر ملل در اجراهای قبلی با گروه، ۱۳۰ نفره، ۹۰ نفره و ۷۸ نفره کنسرت‌های خودش را اجرا کرده است اما این بار به دلیل محدودیت بودجه‌ای که داشتیم ارکستر حدود ۵۵ نفر خواهد بود. هم‌اکنون هم تمرین‌ها را انجام می‌دهیم تا برای اجرای ۱۷ مرداد آماده شویم.

این آهنگساز تاکید کرد: ارکستر ملل از ابتدا به نام ارکستر تخت جمشید و با حمایت سازمان میراث فرهنگی، کمیته ملی ایکوم و کمیسیون ملی یونسکو با رهبری من تشکیل شد. تعدادی از نوازندگان خارجی هم در ارکستر بودند. بعدها و با تغییر ریاست سازمان میراث فرهنگی و آمدن رئیس جمهور جدید بودجه‌ای که به حمایت از ارکستر ملل اختصاص داشت از بین رفت و من مجبور شدم با بودجه شخصی خودم ارکستر را نگه دارم.

سلطانی گفت: ابتدا قرار بود ما در ۱۲ بنای تاریخی ثبت شده جهانی کنسرت داشته باشیم و اولین اجرا هم در تخت جمشید برنامه‌ریزی شده بود. صحبت‌هایی با آقای شجریان شده که اجرا را با ایشان انجام دهیم اما برخی از مسئولان شیراز با اجرای ارکستر در تخت جمشید مخالفت کردند، به همین دلیل شجریان هم اعلام کرد که برای اجرا در جاهای دیگر نخواهد آمد. ما هم با آقای عقیلی به عنوان خواننده در سال ۱۳۸۴ اولین اجرایمان را انجام دادیم. البته طی سال‌های ۸۵، ۸۷ و ۸۸ اسپانسر داشتیم. بعد از آن هم خودم ارکستر را تا مدتی نگه داشتم اما بعد از مدتی دیگر توان مالی حمایت از ارکستری ۱۰۰ نفره را نداشتم.

این آهنگساز با اشاره به سال‌هایی که ارکستر ملل فعالیت صحنه‌ای نداشته، تاکید کرد: در این سال‌ها که ارکستر فعالیت اجرایی صحنه‌ای نداشت، فعالیت ضبط آلبوم را داشته‌ایم. برای مثال آلبوم «ایران جوان» با آهنگسازی من و صدای شهرام ناظری و آلبوم‌های «عاشق می‌شویم» و «میهنم سلام» با این ارکستر ضبط شده است.

کنسرت آنلاین ارکستر ملل به رهبری سهراب کاشف و خوانندگی سالار عقیلی، ۱۷ مرداد ساعت ۲۰:۳۰ برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت